Najdôležitejšie časti domácnosti sú často tie, ktoré ani nevidíme. To platí najmä pri odpadovom potrubí. Ak sa rozhodnete a zvolíte nesprávne, zlyhanie potrubia vám spôsobí nemalé problémy. Zatekanie či zápach sú nepríjemnosti, ktorým viete predísť, ak sa budete držať našich rád a vyvarujete sa chybám pri výbere odpadového potrubia.

  1. Nesprávny výber materiálu

Výber materiálu nenechajte na náhodu či krčmové reči, na trhu je viacero kvalitných materiálov z ktorých si môžete vybrať. Potrubie môže byť kovové – teda z liatiny či ocele. Liatina sa používa najčastejšie pre jej nízku tepelnú rozťažnosť, nevýhodou je ale hmotnosť, oceľ zase po čase skoroduje. V obchodoch však nájdete aj nekovové potrubie, v tomto prípade sa používa pálená hlina, betón či kameniny. Tie sú vhodné na odvod agresívnejších odpadových vôd. Dnes sú obľúbené aj plastové potrubia, ich výhodou je hladký povrch, čo oceníte, keď sa pri upchatí rozhodnete pre krtkovanie. Každý materiál má svoje pozitíva aj negatíva, treba preto vybrať ten ideálny pre vaše potreby a finančné možnosti.

  1. Nerozvážne umiestnenie

Vhodné rozmiestnenie je pri kanalizácii kľúčové. Aj tu však platí, že existuje viacero správnych možností. Myslite však na to, že o potrubie sa treba pravidelne starať, nemalo by byť teda ťažko dostupné. Odborníci vám v tomto probléme radi pomôžu. Nesprávne zalomenie odpadového potrubia zas môže zamedziť priechodu odpadových vôd. Čistenie kanalizácie potom budete musieť riešiť častejšie. Ak už tento problém máte, sú dostupné služby krtkovanie Bratislava, kde vám vedia pomôcť na počkanie. Taktiež vedia navrhnúť a zrealizovať práce na vodoinštalácii a poskytujú aj ďalšie montážne a opravárenské práce.

  1. Prehnané odhlučnenie

Tento citlivý problém nemusí vôbec vzniknúť. Príjemné obytné prostredie hluk narušiť nemusí. Spôsobuje ho narážanie odpadových vôd na steny vedenia a vložených kolien. Problému predídete, ak sa vyhnete zalomeniu potrubia a príliš úzkym potrubiam. Niekedy sú však takéto úkony nevyhnutné, vtedy zvoľte odhlučnenú kanalizáciu, iné vhodné odhlučnenie, či gumené podložky. Nepreháňajte to však s nimi, majte na zreteli, že pri prípadnej poruche sa často musia demontovať aj tieto odhlučnenia.

  1. Príliš krátka životnosť

Všetko jedného dňa doslúži, tak je to aj s odpadovým potrubím. Zamerajte sa už však pri samotnom výbere aj na to, akú dobu vám môže potrubie slúžiť. Niektorí predajcovia ponúkajú životnosť aj 50 rokov. To ale často znamená, že sa o kanalizáciu treba starať, pravidelné čistenie by malo byť samozrejmosťou.

Ak vám má potrubie vydržať roky, je na mieste si pri prípadnej poruche na čistenie zavolať odborníkov. Takéto práce si môžete naplánovať na vopred dohodnutý termín a čas alebo ich zavolať kedykoľvek na počkanie vďaka službe krtkovanie nonstop. V portfóliu ich prác sú aj vodoinštalačné práce a ďalšie montážne práce, ktoré si viete u nich taktiež objednať.

Facebook Comments

Post a comment