Na jar, slnečné počasie a školské prázdniny vám dávajú perfektnú výhovorku dostať sa von z domu a pracovať na všetkých vašich vonkajších prácach. Jednou z úloh na zozname úloh by mohlo byť čistenie pre hliníkové okná a hliníkové dvere – je ľahké ich znovu vyčistiť a rozžiariť tak, aby vyzerali ako nové Tu je základný návod na čistenie hliníka pre hliníkové dvere.

Pre hliníkové dvere, predovšetkým pre ich rámy, je proces podobný ako pri hliníkových oknách.

Na začiatku začnite čistením z hornej časti a dopracujte sa na dolnú časť. Týmto sa ochránite voči rozliatiu do miest, ktoré ste už vyčistili.

Na umývanie rámov používajte teplú mydlovú vodu. Vyhýbajte sa čistiacim prostriedkom, ktoré obsahujú chemikálie. Ich drsnosť môže spôsobiť poškodenie rámov. Namočte jemnú handru, ktorá ideálne obsahuje mikrovlákna, do mydlovej vody a pusťte sa do čistenia.

Akékoľvek oblasti, ktoré obsahujú škvrny alebo vytrvalejšiu špinu, umyte intenzívnejšie. Nie je však treba to príliš preháňať.

Pamätajte si, že hliníkové vchodové dvere si vyžadujú aj umytie akýchkoľvek skrytých miest a miest, ktoré sú ťažšie dostupné. Špina sa často môže nahromadiť po čase na všetkých miestach, čo zbytočne komplikuje umývanie hliníkových dverí. Po umytí nezabudnite prejsť dvere so suchou handrou, ktorá zabezpečí lesklý povrch.

Čo sa týka externých častí, môžete začať s opláchnutím pomocou vody, čím odstránite povrchovú špinu a sadzu. Akonáhle dokončíte čistenie rámov, pridajte lesk pomocou leštenia s oceľovou vlnou a množstvom vody. Pamätajte si, že časť hliníku, ktorá bola vystavená prvkom môže po čase zhrdzavieť, čo robí čistenie náročnejším. Pre hliníkové dvere a rámy s nahromadením oxidom, môžete pouvažovať o kontaktu profesionálneho čističa na hliník.

Existuje veľké množstvo výhod, ktoré prichádzajú s investíciami do hliníkových dverí a okien. Napríklad, žiadny iný materiál nemôže poraziť neuveriteľnú odolnosť tvárou v tvár aj tým najdrsnejším poveternostným podmienkam. Okrem toho sú univerzálne, energeticky efektívne a dajú sa vyrobiť tak, aby vyhovovali mnohým veľkostiam a prevedeniam. Sú tiež práškované do mnohých rôznych farieb. Celkovo si hliníkové dvere a okná vyžadujú nižšiu údržbu, čo však neznamená, že by ste sa mali o ne nemali starať pravidelne.