V posledných niekoľkých rokoch klasickým fotografiám odzvonilo. Do popredia sa predrala digitálna forma, čo so sebou prináša aj veľa predností. V prvom rade si môžete ešte pred vytlačením fotografiu upraviť, dokonca zvládnete zmeniť pozadie na fotke, alebo vytvoríte z obyčajnej snímky neskutočný plagát.

Ako zmeniť pozadie na fotke?

Ak ste sa odfotili niekde v meste, no pozadie sa vám vôbec nepozdáva, nevadí, súčasné programy umožňujú vykonať výrazné zmeny, dokonca aj tak veľké, ako je zmena pozadia. Pýtate sa teda, ako zmeniť pozadie na fotke? Stačí si otvoriť nejaký editor, v ktorom vyberiete nástroj na ohraničenie objektu. Vyberiete napríklad len seba, a potom sa vložíte na nejaké iné pozadie. Aké jednoduché.

Ako urobiť plagát?

Ďalšou častou otázkou je, ako urobiť plagát. Potrebujete k tomu predovšetkým fotografiu v čo najlepšom rozlíšení. Priamo na webových stránkach empikfoto.sk nájdete možnosť pre vytvorenie plagátu. Je to úplne jednoduché. Potom len počkáte, až vám príde plagát priamo domov.

Ako zmenšiť fotku?

Tu máte hneď niekoľko možností. Prvým variantom je, že si rozmery fotografie zmenšíte v nejakom grafickom editore. Ak žiadny v počítači nemáte, tak ďalší spôsob, ako zmenšiť fotku, je online editor. Existujú aj internetové nástroje slúžiace na zmenu veľkosti snímok. V takom prípade nemusíte nič sťahovať do svojho počítača, fotku nahráte, vyberiete požadované rozmery, a potom si stiahnete fotografiu v nových rozmeroch.

Úpravy fotografií sú vskutku jednoduché, ak viete, aké nástroje používať. Dobré je stiahnuť si do počítača nejaký bezplatný program, v ktorom urobíte všetko potrebné – od rotácie cez úpravu jasu až po zmenu pozadia. Potom nemusíte platiť nemalé peniaze grafikom a dizajnérom, ktorí sa úpravami fotografií živia a účtujú si za to nemalé peniaze.