Možno sa práve čudujete, čo to ten paddleboard je, pretože ste o ňom nikdy nepočuli. To však neznamená, že ste ho ani nikdy predtým na vlastné oči nevideli.

Z Havaja sa dostal až na Slovensko

Paddleboard k nám prišiel až z ďalekého Havaja, kde si ho ako prví užívali domáci obyvatelia. Svoju popularitu si však získal nielen v prímorských krajinách, ale už aj na Slovensku. Ak stále netušíte o čom hovoríme, tak si spomeňte na ľudí, ktorých ste videli pohybovať sa na hladine vody tak, že stáli na doske a poháňali ju dlhým pádlom v ruke. Práve táto činnosť je nazývaná paddleboarding, čo predstavuje plavenie sa na doske postojačky. Paddleboard sa dá využívať nielen na hladine morí a oceánov, ale aj na jazerách a priehradách. Keďže ich máme na Slovensku obrovské množstvo, ľudia začali tento šport využívať ako súčasť voľného času. Hoci sa to môže zdať pomerne ľahké, v skutočnosti je to omnoho náročnejšie a nezvládne to každý. Najťažšie je udržať rovnováhu na doske, kde treba zapojiť všetky svaly na tele. Kto však s týmto nemá problém, na paddleboarde si užije naozaj pekné chvíle. Toto chodenie po hladine si môžete vyskúšať pri rôznych vodných plochách, kde ich začali zapožičiavať rovnako ako napríklad vodný skúter. Paddleboard si tak nemusíte hneď kupovať, ale najskôr si ho pokojne vyskúšajte. Ak sa vám táto letná aktivita nebude pozdávať alebo zistíte, že vám to vôbec nejde, ušetríte tak náklady na kúpu a tiež miesto na uskladnenie. Pre väčšinu ľudí sa však paddleboarding stane návykovým a celý rok sa nebudú tešiť na nič iné. Výborným doplnkom pri tomto športe sú hodinky na behanie, ktoré majú množstvo funkcií a paddleboarding ešte viac zatraktívnia. Vyskúšajte ich kombináciu a presvedčte sa o výnimočnosti dosky, aj hodiniek.

Pri kúpe si dajte pozor na kvalitu

Ak ste si paddleboard vyskúšali na vlastnej koži a ste presvedčený, že si ho chcete kúpiť, dajte si pozor na to, čo si vyberiete. Nie je výrobok ako výrobok a to platí aj v tomto prípade. Paddleboard musí byť vyrobený z odolného materiálu a mať stabilnú konštrukciu, pretože musí odolať nielen váhe človeka, ale aj rôznym nárazom vĺn alebo stretom so skalami. Tento nafukovací plavák podobný surfovému longboardu je vyrábaný v rôznych značkách, pričom najpreferovanejšími sú JOBE a Aztron. Pri výbere si dajte pozor na neznačkové výrobky, ktoré sa svojimi vlastnosťami s tými kvalitnými nedajú v žiadnom prípade porovnávať. Ak chcete spoľahlivý paddleboard, pozrite si ponuku internetového športového predajcu inSPORTline, u ktorého si vyberie naozaj každý. Ponúka veľké množstvo paddleboardov a tiež ich príslušenstva. Nezabúdajte na to, že kvalita sa vyznačuje pevnosťou, odolným tvarom, nepriepustnosťou vzduchu, vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu a tiež sa ľahko kĺže po vodnej hladine.