Množstvo vodičov sa zamýšľa nad tým, čo by sa stalo, keby zakúpia nie štyri, ale len dve pneumatiky. Totiž, kúpa pneumatík nie je lacnou záležitosťou, a práve preto vodiči pneumatiky nemenia, prípadne sa snažia ušetriť všade, kde sa dá. Čo by sa stalo, ak by ste vymenili len dve pneumatiky?

Pozor na opotrebenie pneumatík!

Už na začiatok treba podotknúť, že nesprávna veľkosť pneumatík na vozidle môže mať za následok nepredvídateľnú manipuláciu a výrazne zhoršenú kvalitu jazdy. Ak máte najlacnejšie pneumatiky celoročné, pokojne ich môžete ponechať, teda pokiaľ nie sú výrazne opotrebované. Pozor dajte najmä na dezén, ktorého životnosť je zhruba štyri až päť rokov.

Pozor na umiestnenie!

Ak ste si zakúpili pneumatiky Continental, avšak len dva kusy, budú musieť byť umiestnené vzadu. Trakcia na zadných kolesách je životne dôležitá na to, aby ste jazdili bezpečne, zabránili pretáčaniu zadnej časti vozidla a nekontrolovateľným rotáciám, najmä na mokrej vozovke.

Oplatí sa investovať

Ideálne pochopiteľne je, ak investujete do štyroch pneumatík. Dbajte na to, aby boli pneumatiky rovnakej značky, veľkosti, no netreba zabúdať ani na dezén, ktorý musí byť rovnaký. Samozrejme, všímajte si aj vzhľad pneumatík. Akonáhle investujete do kvalitných pneumatík, vaša jazda bude hladšia, tichšia a omnoho komfortnejšia, čo už rozhodne stojí za zváženie. Testy pneumatík sú určené pre všetkých tých, ktorí túžia po nových a kvalitných pneumatikách, no zároveň majú záujem zistiť špecifickejšie informácie, vlastnosti a konkrétne parametre jednotlivých druhov. Ak si s výberom predsa neviete dať rady, neváhajte a kontaktujte špecialistu, ktorý vám s ohľadom na vaše priority pomôže nájsť vhodné letné, zimné či celoročné pneumatiky určené na bezpečnú a plynulú jazdu.