Zdá sa vám, že vaše dieťa nie je s dizajnom svojej izby úplne spokojné? Keď do nej zaobstaráte moderný nábytok, uvidíte, že sa už bude hrať alebo učiť iba tam! Moderný nábytok pre deti hýri farbami a nápadmi.

Pohodlie v detskej izbe

Poznáte deti, ani chvíľu neobsedia, hračky si z detskej izby nenápadne počas celého dňa vynášajú do celého domu a potom nie je toho, kto by ich upratal. Nemusí to tak byť, ak by vo svojej izbe mali všetko to, čo na zábavu potrebujú. Povedať si, sú to len deti, na teraz im musí stačiť izba, akú majú, nie je správne. Chcete predsa, aby sa vo svojom malom kráľovstve cítili bezpečne, príjemne a pohodlne, a aby ich toto prostredie inšpirovalo pri všetkých činnostiach.

Základom je kvalitná posteľ, v ktorej najmenší čerpajú sily do nového dňa. Ak sa o menšiu izbu delia viacerí súrodenci, nie je na škodu využiť poschodové postele alebo postele s prístelkami. Ušetria vám miesto a izbička nebude vyzerať zapratane. Medzi moderným nábytkom pre deti nájdete postele od výmyslu sveta – niektoré majú množstvo praktického úložného priestoru na periny, hračky alebo knihy, užitočné zábrany proti pádom alebo sú skonštruované v pútavých tvaroch – vyzerajú ako hrad, domček alebo autíčko.

O pohodlie sa v detskej izbe postarajú aj sedacie vaky alebo kreslá pre deti, niektoré i s možnosťou rozkladu. Vďaka pestrofarebným prevedeniam dnes nie je problém nájsť do izby vyhovujúci odtieň kresla a vašu úlohu ešte viac uľahčí, ak sa veselé farby objavujú aj na iných kúskoch detského nábytku – na komodách, skriniach či písacích stolíkoch. S pestrými farbami si mimoriadne rozumie biely nábytok do detskej izby, ktorý je taký nadčasový, že ho neskôr využijú aj študenti.

Nábytok, ktorý deti milujú

Čím nepohrdne žiadne dieťa? Určite sú to typické detské domčeky a stany, v ktorých si môžu šepkať rôzne tajomstvá so svojimi súrodencami a kamarátmi alebo čítať obľúbené knihy. Nevyhnutnosťou sú aj priestranné police či regály, kam sa dajú poukladať všetky poklady.

Pre ešte väčšiu prehľadnosť je dobré využiť farebné boxy a predmety do nich roztriediť podľa typu, jeden box pre autíčka, jeden pre bábiky, jeden pre detské časopisy, jeden pre kreatívne pomôcky atď. Obľúbené sú aj regály na hračky na kolieskach, ktoré sú ľahko prenosné a manipuláciu s nimi zvládnu aj tí najmenší. Pre nich sú mimoriadne vhodné aj detské súpravy stolíka a stoličiek, kde si môžu kresliť či modelovať. Neskôr ich nahradí klasický písací stolík.

Nezabúdajte, že okrem toho, že sa za ním bude dieťa pripravovať do školy, musí byť na pracovnom stole dostatok miesta aj na uloženie počítača. V modernej detskej izbe čoraz častejšie vídať aj televízor či rádio, myslite na to dopredu a prispôsobte tomu aj nábytok. Ak vás trápi nedostatok priestoru, hľadajte také typy nábytku, ktoré sa dajú zavesiť na stenu.

Medzi moderným nábytkom pre deti sa vyskytujú aj špeciálne zostavy prispôsobené jednotlivým štýlom. Malé princezné tak môžu mať izbu v štýle vintage a chlapci napríklad v prímorskom štýle. Zaujímavým prvkom na detskom nábytku sú aj netradičné nožičky – ozdobne vyrezávané, nápadne dlhé, alebo pútavé úchyty či kontrastujúce farby. Zariaďte deťom izbu, s ktorou sa budú chcieť pochváliť aj pred kamarátmi.

 

Zdroj obrázka: pixabay.com