Ak nahliadneme do minulosti, drevené okná neboli zrovna tou najšťastnejšou voľbou. Tie sa totiž pôsobením slnečnému žiarenia, dažďu či mrazu krútili, a teda výrazne znehodnocovali, čo výrazne prispelo k tomu, že ľudia radšej uprednostnili plastové okná. Dnes sú však drevené, resp. eurookná vďaka najnovším technologickým postupom na úplne inej úrovni. Pýtate sa, či sú vhodnou voľbou?

Prečo práve eurookná?

Eurookná sú preverené mnohými generáciami našich predkov. Práve vďaka využitiu moderných technologických postupov sa môžu pochváliť výbornými vlastnosťami, ktoré ohúria i tých najnáročnejších zákazníkov. Výborná povrchová úprava okien je zárukou nádhernej farby, a to i počas desiatich rokov! Okná navodzujú dojem komfortu a rodinnej pohody. Môžu sa tiež pochváliť vysokou životnosťou, výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami, tvarovou stálosťou, jednoduchou údržbou, odolnosťou voči poveternostným vplyvom, výbornými zvukovo izolačnými vlastnosťami a bezpochyby aj ekologickosťou.

Nádherný dizajn okien i dverí, ktorý si zamilujete!

Z hľadiska dizajnu môžeme práve eurookná zaradiť medzi tie najkrajšie. Prírodný materiál jednoducho nič nenahradí! Nezáleží na tom, či rekonštruujete starý dom po rodičoch alebo ste sa rozhodli pre kúpu novostavby. Práve drevené okná vyrobené z poctivo vyberaných materiálov dodajú vášmu domovu šmrnc a nadčasový vzhľad. Samozrejmosťou by mali byť taktiež kvalitné vchodové dvere, ktoré sú vstupom do vášho „sveta“.. Že ste milovníkom rustikálneho štýlu? Výborne! Aj takýto štýl dverí môžu v kombinácií s eurooknami vytvoriť jeden nádherný celok.

Pozor na bezpečnosť!

V neposlednom rade by ste mali pri výbere výplní okenných otvorov myslieť na bezpečnosť. Či sa už jedná o okná alebo dvere, vyberajte ich pozorne! Protipožiarne dvere sú vhodné nielen do domov, ale i bytov, kde môže dôjsť k požiaru vzhľadom k tomu, že v bytovkách sa nachádza väčší počet ľudí.