Z času na čas každý cyklista zatúži po nových trasách. V niektorých prípadoch sa tieto trasy nachádzajú mimo vášho bydliska alebo dokonca v zahraničí. Nezostáva vám nič iné, ako nájsť bezpečný spôsob prevozu bicyklov. Najlepšie spravíte, keď sa spoľahnete na svoj automobil a spolu s bicyklami si so sebou zoberiete celú rodinu. Aké možnosti prevážania bicyklov máte?

Nespoliehajte sa na kufor alebo interiér vozidla

Možno vás ako prvá možnosť prevážania bicykla napadne kufor vozidla. Ani tie najväčšie kufre nemajú taký objem, aby ste dokázali previesť bicykel bez nutnosti demontáže kolies. Takto zložený bicykel zaberie celý priestor kufra, kde nezostane miesto na batožinu alebo detské vozíky pre najmenších členov rodiny. Niektorí cyklisti skúšajú bicykel previesť priamo vo vnútri vozidla. Tento spôsob vám absolútne neodporúčame, lebo pri prudkom brzdení sa môže bicykel uvoľniť a zraniť vás. Nehovoriac o tom, že zašpiníte sedačky alebo roztrhnete textílie na poťahoch. Netrápte sa skladaním bicykla a nezdevastujte automobil, keď sa dajú zakúpiť rôzne typy nosičov bicyklov, z ktorých sú najviac populárne nosiče bicyklov na ťažné.

Jednoduché riešenie sa volá nosič bicyklov

Po malom prieskume trhu zistíte, že sa dajú kúpiť tri druhy nosičov. Už spomínaný nosič na ťažné, nosič na piate dvere a na strechu. Ktorý si vyberiete závisí od vašich finančných možností a od možností vášho vozidla.

Nosič bicyklov na ťažné

Svoju popularitu získal nosič bicyklov na ťažné kvôli jednoduchej manipulácii s bicyklami a ešte jednoduchšou montážou samotného nosiča. Ak vás bude odrádzať jeho cena, tak si uvedomte, že jedine tento typ nosiča nemá vplyv na spotrebu vozidla. Ovplyvnená nebude ani vaša jazda alebo prístup do kufra. Nehrozí poškodenie laku vozidla či bicyklov. Pozor však na to, že si budete musieť dokúpiť tretiu poznávaciu značku alebo po každej montáži nosiča premiestniť zadnú značku na nosič.

Nosič bicyklov na piate dvere

Nosič bicyklov na piate dvere sa môže zdať podobný tomu na ťažné. Nie je to však pravda, pretože tento nosič nezvládne vysokú záťaž. Riziko poškodenia hrozí laku i bicyklom. Rozlúčte sa tiež s prístupom do kufra vozidla. Na druhej strane je tento nosič veľmi skladný a na spotrebu vozidla má minimálny vplyv. Pri kúpte nosiča na piate dvere si overte kompatibilitu nosiča s vašim automobilom.

Nosič bicyklov na strechu

Strešný nosič bicyklov je na cestách vidieť pomerne často. Lákavá je jeho cena a možnosť prevážania až štyroch bicyklov naraz. Pozor na to, že prídete o miesto na streche a tým pádom si nemôžete pripevniť na strechu strešné boxy či nosiče na iné športové náradie. Svoje vám pri vykladaní bicyklov na strechu povedia aj vaše kríže alebo ramená. Možno vykladanie sami nezvládnete a budete potrebovať pomocníkov. Nepoteší vás ani to, že s bicyklami na streche sa nedostanete do garáže.