Drvivá väčšina si už svoju letnú dovolenku užila, aj bronzová farba sa pomaly stráca. Niektorí už rozmýšľajú o tom, kde budú zdolávať zasnežené svahy, iní už myslia na budúce leto. Nie je na to ešte priskoro? Nuž, keď si zoberiete, aký veľký záujem a nával zažívajú cestovné kancelárie v lete, tak sa to rozhodne oplatí riešiť v predstihu. Teda v tom prípade, ak sa chcete vyhnúť sklamaniam, že váš vytúžený zájazd bude vypredaný alebo si budete musieť siahnuť poriadne hlboko do vrecka. Veď lebo je vrchol sezóny a nikto nechce predávať lacnejšie, ako musí, keď je záujem. Pripravte sa na leto a spoznajte dve lákavé destinácie.

Ostrov lásky v Európe

V Európe nájdete tisícky ostrovov. Len samotné Grécko ich má okolo 6 tisíc. Cyprus je však výnimočný ostrov nielen vďaka svojej prírode, architektúre a plážiam, ale aj vďaka tomu, že severná časť ostrova je turecká a južná časť grécka. Táto geopolitická situácia však nebráni tomu, aby bol považovaný ako Ostrov lásky. Nájdete tu kúsok z takmer každej európskej kultúry. Antická architektúra, byzantské námestia, rímska atmosféra či grécko-turecká kuchyňa. Letná dovolenka na Severnom Cypre patrí medzi tie nezabudnuteľné aj vďaka strediskám a zároveň krásnym mestám ako Larnaka, Famagusta či Kyrenia.

Tuniská vôňa diaľok

Pre mnohých je Afrika ešte stále symbolom dobrodružstva a neprebádaných miest. To samozrejme platí, no iba o niektorých krajinách. Jedinečná dovolenka v Tunisku je však o niečom inom. Tunisko je najrozvinutejšou krajinou severnej Afriky a k Európe má blízko aj historicky, aj polohou. Vychutnajte si vône diaľok, krásne pláže, aromatické trhy, typickú africkú architektúru či miestnu pohostinnosť. Tabarka, El Djem či Tunis sú najobľúbenejšie miesta dovolenkárov. A úplne zaslúžene.

Zbytočne neváhajte a začnite sa pripravovať na letnú dovolenku už dnes. Lebo zajtra sú tu Vianoce a už pozajtra leto. Pripravte si spodné prádlo, plavky, pas a netrpezlivo odpočítavajte dni do prvých letných dní.

FOTO:  © topolov_nick  / Dollar Photo Club

Facebook Comments

Post a comment