38675819 - grill barbecue backyard party. happy big family - young mother and father with kids, teen age son, cute toddler daughter and a little baby, enjoying bbq lunch with grandmother eating grilled meat in the garden with salad and bread.

Leto je ako stvorené na sedenie vonku, opekanie, grilovanie, popíjanie lahodných limonád a chladeného piva. Rodinné oslavy sa presúvajú von, na dvor, alebo do záhrad a pohostiť priateľov a známych z čerstvých surovín je jednoduché, ak viete, ako na to. Mám tu pre vás pár jednoduchých tipov, ako z rodinnej grilovačky urobiť nezabudnuteľný zážitok.

Základom grilovačky je bezpochyby kvalitný gril a kvalitné mäso. Bravčová krkovička, kuracina alebo morčacie mäso. Mäso je dobré marinovať 12 hodín vopred. Receptov na marinádu je veľké množstvo, záleží len na vašej chuti, čo máte radšej, či sladkú chuť slivkového lekváru, ktorú rada pridávam do marinády na kuracie prsia, alebo pridáte med, čili, zázvor, alebo zelené korenie.

Mäsko nakrájajte , jemne naklepte a ponorte do marinády. Rozpáľte gril a môžete isť na to. Výborným trikom je potrieť pred položením mäska mriežku grilu kožou zo slaniny. Vyskúšajte, dodá to mäsku dobrú chuť. Ak máte radi bylinky, pridajte na drevené uhlie niekoľko stopiek rozmarínu, tymian, majoránku. Dym, ktorý vznikne ich pálením prevonia všetko, čo grilujete. Ak gril zakryjete, dym tak trošku “priúdi” vaše mäso. Na priúdenie je dobré pridať na drevené uhlie aj hobliny alebo piliny z ovocného dreva. Slivkového, alebo jabloňového, či čerešňového. Dodá to vášmu grilovaniu nový rozmer. Do alobalu zabaľte umyté a nakrájané zemiaky, pridajte koreniny a rozmarín, trochu olivového oleja a dobre zabaľte. Zahrabe balíček do rozpáleného dreveného uhlia a upečte, zatiaľ čo grilujete mäso. Budete tak mať mäso a prílohu naraz.

Samozrejmosťou je pripraviť šaláty z čerstvých surovín.  Papriky, paradajky, cibuľa, zelený šalát, polníček, mladý špenát. Jeden z našich obľúbených dresingov je veľmi jednoduchý, med, horčica, balsamico, olivový olej a soľ…Vyskúšajte.

Autorské právo: famveldman / 123RF Reklamní fotografie

Facebook Comments

Post a comment