Dnes už je možné pozorovať záhradnú chatku na viacerých záhradách, keďže sa stáva oveľa dostupnejším tovarom a čoraz viac ľudí vidí aj jej mnohé výhody, ktoré poskytuje.

Aké sú výhody chatiek?

Hlavnou výhodou takýchto chatiek je ich široká škála rôzneho využitia, nemusí ísť o skutočnú chatku – teda práve o miesto, kde dokážete aj prespať, poprípade miesto kde sa nachádza aj menšia kuchyňa pre prípravu jedla. Môžete si tak vybrať napríklad klasickú verziu chatky, ktorá predstavuje aj miesto na prípravu jedla či spania. V prípade, že uvažujete práve nad týmto typom chatky, potom zrejme budete požadovať dokonalú izoláciu chatky od vonkajšieho prostredia, ako aj dostatočné pohodlie a adekvátne vybavenie či nábytok, ktoré sú nevyhnutné pre spánok či prípravu jedla. Ďalšou reálnou možnosťou využitia chatky je ako miesto na odkladanie všetkých nástrojov, ktoré využívate v záhrade. Chatku si dokážete vzhľadovo prispôsobiť podľa vašich predstáv.

Aké sú ideálne rozmery záhradných chatiek?

Predtým než sa rozhodnete pre samotnú stavbu záhradnej chatky, zvážte možnosti vašej záhrady a všetko si dopredu naplánujte. Pokiaľ chcete, aby záhradná chatka bola plne využiteľná, môžete sa rozhodnúť pre chatku v týchto rozmeroch: 2,2 x 1,8 m; 2 x 2,5 m; 2,5 x 2,5 m; 3,5 x 3 m; 4,3 x 3 m a 5 x 4,6 m.

Je potrebné zabezpečenie záhradných chatiek?

Ak sa o vašu záhradnú chatku nechcete zbytočne obávať, zabezpečte si ju proti nepovoleným návštevníkom. Pri zabezpečení chatiek vám môžu pomôcť rôzne druhy alarmov, svetlá reagujúce na každý pohyb a v neposlednom rade bezpečnostné zámky na dverách a taktiež aj na oknách.

Aká je približná cena záhradnej chatky?

Podľa požiadaviek jednotlivcov sa ceny jednotlivých chatiek môžu pohybovať v závislosti od ich samotného prevedenia, materiálu, typu a tiež ich veľkosti. Ceny sa teda pohybujú približne od 500 eur za najjednoduchšie chatky pre šikovných a pracovitých domácich majstrov až po tie, ktorých ceny prekračujú hranicu 2000 eur pre náročnejších ľudí.

 

Facebook Comments

Post a comment