Len prednedávnom sa nám čas dovoleniek zdal na míle vzdialený a už je tu. Pripravte sa na čas dovoleniek dostatočne, kúpte si plavky, dajte do poriadku svoje auto a vyrazte za vysnívanou dovolenkou.

Mnohým z vás sa určite stalo, že pred dovolenkou sa vám auto rozhodlo povedať „nie“ a museli ste voliť iný druh dopravy. Ak vás vysnívaná dovolenka a oddych ešte len čaká, skúste sa pozrieť na stav vášho auta. Nedovoľte mu, aby vás nechalo niekde na pol ceste a pokazilo vám dlho plánované voľno. Na čo sa pozrieť ešte pred štartovaním? Určite vás nebude zaujímať stav textitu, ktorý sa používa pri výrobe ložísk. Samotnému ložisku by ste ale mali venovať dostatočnú pozornosť.

Stav ložiska

Ložisko je strojárska súčiastka, ktorá slúži na prenos síl medzi pohyblivými a pevnými časťami mechanického stroja. Je vyrobené tak, aby minimalizovalo trenie vznikajúce medzi pohyblivými a pevnými časťami stroja. Ak pociťujete, že ložisko nie je v poriadku a ložiská na vašich kolesách začínajú hučať, je dôležité nepodceniť situáciu a ísť k automechanikovi. Určite na to myslite včas, aby sa nestalo, že budete musieť dovolenku kvôli autu v servise odložiť.

Prasknutá puklica

Problém na ceste môže spôsobiť aj prasknutá puklica. Ak si už dlhšiu dobu všímate, že vaše puklice nie sú v 100% stave, vyberte si nové vyhovujúce puklice na váš automobil. Snažte sa ju vymeniť ešte pred dovolenkou, aby ste ich nemuseli brať so sebou. Puklice by vám zabrali veľa miesta, ktoré by ste určite radšej využili na batožinu.

Facebook Comments

Post a comment