Každá izba v byte či dome má svoj význam. Rovnako tak predsieň, vstupná brána do nášho príbytku, je dôležitým článkom, keďže je vôbec prvým miestom, ktoré vidia všetci hostia. Preto by sme jej zariadenie rozhodne nemali podceňovať.

Predsieň – rozhodujúci prvý dojem

Obývacia izba slúži na relax a oddych, v kuchyni zasa varíme aj jeme a v spálni spíme. Každá z izieb má svoju funkciu a svoje zariadenie, ktoré by malo byť účelné, praktické, no taktiež by malo byť odrazom nás samotných. Odrážať náš vkus a osobné preferencie. A tak je dôležité zariadiť si aj predsieň, pretože táto, zdanlivo nedôležitá časť domov či bytov je veľmi podstatnou izbou každej domácnosti. Predsieň je predsa tvorcom prvého dojmu, víta i vyprevádza návštevníkov, a tak by v nej nemal chýbať funkčný doplnkový nábytok do predsiene, ktorý splní svoj účel.

Čo všetko nesmie v dobre zariadenej predsieni chýbať?

Nábytok v predsieni

Našťastie, v súčasnosti je na trhu skutočne široký výber nábytku, aj do predsiene, a tak si len stačí vybrať taký, ktorý sa páči Vám. Nech už preferujete čokoľvek, či drahý, originálny nábytok na mieru alebo Vám celkom postačujú aj dostupnejšie lacné moderné komody, asi sa zhodneme, že existujú isté nevyhnutné kúsky, ktoré by nemali chýbať v žiadnej predsieni.

Základom každej vstupnej haly je miesto, kde si odložíme topánky. Nielen tie, čo aktuálne nosíme, na čo poslúži aj menší botník do predsiene, ale aj dostatočne priestranná skriňa, do ktorej schováme všetku ostatnú, aktuálne nenosenú obuv. Univerzálnym riešením je komplexná vešiaková stena, ktorá pozostáva zo šatníkovej skrine a často je jej súčasťou aj zrkadlo, slúžiace na posledné úpravy pred odchodom z domu. Ponuka je ozaj pestrá, stačí sa len dobre rozhodnúť a potom už ostáva „iba“ bývať.

 

Akú predsieň máš, taký je celý tvoj príbytok

Fajn je mať v predsieni, pravdaže, ak Vám to obytný priestor dovoľuje, aj menšiu lavičku či stoličku, na ktorú sa pri obúvaní či zobúvaní posadíte.

Nezabudnite tiež na to, že každá predsieň by mala mať dostatok svetla, ak nie prirodzeného, tak aspoň umelé. Taktiež podlaha v predsieni by mala byť dostatočne odolná, predsa len je pomerne zaťažovaná, takže pri zariaďovaní zvoľte ľahko umývateľnú a kvalitnú podlahu, či už ide o dlažbu, drevené parkety alebo laminátovú podlahu.

A čo by to bola za predsieň bez čistiacej rohože? Tá nesmie chýbať, dobrá vonkajšia rohož predsa zachytí aj tie najdrobnejšie smietky, kamienky i väčšie nečistoty, vďaka čomu sa značne predĺži životnosť aj čistota Vašej podlahy. Vyberte si preto rohož aspoň takú širokú, aké široké sú Vaše vchodové dvere. Pokiaľ však ide o rohožku vo vnútri, tá môže byť aj menšia.

Špeciálne v nepriaznivom počasí istotne oceníte aj praktický držiak na dáždniky alebo odkvapkávaciu podložku na topánky.

Skrátka si zariaďte Vašu vstupnú halu, respektíve predsieň tak, aby bola odrazom celej Vašej domácnosti a Vášho vkusu.

Autorské právo: neirfy / 123RF Reklamní fotografie

Facebook Comments

Post a comment