Veci, ktoré máme okolo seba, na sebe či so sebou, vždy nejakým spôsobom odrážajú našu osobnosť. Netreba na to geniálny ostrovtip Sherlocka Holmesa, aby ste si všimli, či žena, nad ktorou sa v električke kymácate do práce, stihla ráno venovať starostlivosti o seba pár vzácnych minút (prípadne či jej venovala čas neúmerne dlhší). Odhadnete základné črty jej štýlu, možno dokonca zistíte aj to, či ju baví práca, alebo či má deti.

Váha maličkostí vo Vašej taške

Ak sa v dnešnom čase čo i len obtriete o psychológiu, nedá sa nenaraziť na odporúčania, aby sme sa učili venovať pozornosť maličkostiam. Vrátane tej svojej, ktorá nie je nakoniec taká maličká, ako má mnoho žien vštepené. Rada si predstavujem, že každá malá vec, ktorá v mojej domácnosti či šatníku spĺňa moje predstavy o estetike či funkčnosti, doplňuje celkovú spokojnosť môjho života. Taká myšlienka ale nie je nijako premrštená, pretože farby, tvary a materiály v nás vyvolávajú asociácie a pocity. Ak vytiahnete zo svojej tašky obdratú, olupujúcu sa peňaženku, na ktorej sa Vám zasekáva zips, povzdychnete si „Uf, zas tam mám menej než som si myslela“ a lovíte posledné drobné medzi dvadsiatimi bločkami a lístkami na mhd, nie je ťažké uhádnuť, že asociácia a Váš následný pocit sa bude blížiť frustrácii. Samozrejme naopak, ak sa dotknete hladkej kvalitnej kože Vám príjemného tvaru a farby, a prehľadné vnútorné členenie Vám minimálne umožní nebyť zaskočená obsahom, ručím za o dosť pozitívnejší výsledný efekt. A uznajte, každý príjemný pocit sa predsa ráta.

-dsc-0076

Kvalita sa nedá škrtnúť

Ak súhlasíte s tým, že je nielen príjemné, ale priam pre ľudstvo prospešné, aby ste si pravidelne robili radosť, skromne radím vydať sa cestou kvality. Pekných vecí, zážitkov a pocitov je hromada, niektoré sa dajú kúpiť a iné nie. Ak však pôjdete len po estetike, môže mať Váš nový pekný pocit krátke trvanie a končiť hnevom na výrobcu. Ostanem pri príklade peňaženiek – nechcete mať na nej trendy dizajn a dieru, ktorou chudobniete. Do kvalitnej veci (napríklad do precízne spracovanej nederavej peňaženky od overeného výrobcu na stránkach www.panskaelegancia.sk ) v konečnom dôsledku investujete menej, zato získate kopu malých pozitívnych podnetov, ktoré trebárs úsmevom pošlete ďalej….a viete čo taký úsmev môže všetko narobiť?

Facebook Comments

Post a comment