Síce väčšina vodičov jazdí bez havarijného poistenia, riskujú, že pri prípadnej nehode môžu prísť o svoj majetok v podobe svojho auta. A jeho hodnota môže byť naozaj výrazná, najmä vtedy, ak sa jedná o nový, prípadne niekoľko málo ročný automobil. Preto vy neriskujte a spoľahnite sa za každých okolností na havarijné poistenie. Práve v tomto článku sa dozviete, ako ho uzatvoriť čo najlacnejšie.

Od čoho závisí cena havarijného poistenia?

Jednotlivé havarijné poistky sa navzájom líšia. Samozrejme, hlavným rozdielom je cena, no aj výška či rozsah poistného krytia. Je teda jasné, že za poistenie s väčším rozsahom zaplatíte viac a naopak, s menším krytím menej. Takisto je rozdielom aj miera spoluúčasti. Vždy platí úmera, že čím nižšia spoluúčasť, tým je havarijné poistenie drahšie. Na cene havarijnej poistky sa takisto podieľa aj charakter vozidla, jeho vek a rovnako sa zohľadňujú parametre jeho majiteľa vrátane histórie spôsobených škôd.

Nájsť to najvýhodnejšie poistenie je náročnejšie

Porovnávanie havarijných poistiek je vzhľadom na väčší počet faktorov ovplyvňujúcich cenu náročnejšie. Povinné zmluvné poistky sú približne všetky rovnaké, preto ak vám ako najlacnejšie vyjde napríklad PZP Uniqua, môžete ho s čistým svedomím uzatvoriť. V prípade havarijného poistenia však musíte ísť do väčších detailov. Teda jednotlivé cenové ponuky rozbiť na drobné a zistiť, či na úkor nižšej ceny nie je vyššia spoluúčasť, prípadne nižšie poistné plnenie. Takisto si všímajte aj rozsah poistenia. Niektoré havarijné poistenia už automaticky obsahujú aj také škodové udalosti, ktoré iné ponúkajú len ako pripoistenia.

Hľadanie toho najvýhodnejšieho havarijného poistenia, cenovo aj rozsahovo, vám uľahčí portál onlinePorovnanie.sk, ktorý združuje ponuky zo 7 veľkých slovenských poisťovní. Tú najlepšiu ponuku nájdete v priebehu pár minút v troch krokoch.

Facebook Comments

Post a comment