Ste ten typ človeka, ktorý rád využije všetko čo môže, zbytočne nevyhadzuje nič do koša? Radi tvoríte a vymýšľate čo nové vyrobiť? Dnes poväčšine mnohí nachádzame spôsob ako zrecyklovať čokoľvek čo doma nájdeme a dokonca samy hľadáme v pivniciach našich známych veci, ktoré by sme mohli využiť k pretvoreniu a tak oživiť náš interiér či exteriér domu alebo bytu.

A čo takto staré lyže? Možno by ste neverili, ale aj z nich sa dá vytvoriť niečo krásne a praktické. Pokiaľ ste sa rozhodli vylepšiť svoju chodbu, stačí ak si lyže obrúsite, natriete farbou, ktorá bude ladiť so zvyškom vašej chodby a privŕtate na lyže háčiky. A potom už len samotné lyže zavesiť na stenu. A autentický a hlavne originálny vešiak je na svete. Pokiaľ chcete zanechať pôvodný vzhľad lyží, pretrite ich len priehľadným lakom a v prípade, že chcete poukázať na lyžiarsku atmosféru v dome o čosi viac, nájdite aj staré lyžiarske okuliare a prilepte ich na už zhotovený vešiak. Vaša chodba bude vyzerať skvele, verte mi.  A ako využiť také nepoužívané dámske lyžiarky či snowboard? Veľmi podobne. Zo snowboardu si môžete vyrobiť poličky na stenu a do detskej izby mladej lyžiarky či snowboardistky sa budú skvele hodiť. A dámske lyžiarky použite ako oporu na poličku, dajte každú z lyžiarok na jeden koniec snowboardovej dosky a potom na ne položte ďalšiu dosku. Polička bude razom hotová. Samozrejme, že farebnej kombinácii sa medze nekladú a určite budete z výsledku prekvapený v dobrom slova zmysle.

Určite pri práci na poličke či vešiaku zo starých lyží prídete aj na iné, nové spôsoby ako využiť tieto staré a nepoužiteľné športové pomôcky. Možno sa rozhodnete nakoniec aj pre iné kusy nábytku, či oživenie vzhľadu starej skrine, ktorá potrebuje vdýchnuť trochu nového života, aby znovu nie len spĺňala svoj účel, ale aby bola aj ozdobou miestnosti.

 

 

FOTO: © michaklootwijk / Dollar Photo Club

Facebook Comments

Post a comment