Ste majiteľom rodinného domu, chaty alebo malej záhradky a robia vám vrásky na tvári rôzne druhy vtákov?  Možno ste si doteraz mysleli, že tento problém sa dá vyriešiť len ich mechanickým plašením, rozmiestnením plechoviek, tašiek alebo umiestnením strašiaka. V dnešnej dobe máme k dispozícii aj iné riešenie nazývané plašič vtákov.

Ide o malý jednoduchý a veľmi efektívny prístroj, ktorý je určený priamo na odpudzovanie operencov z priestoru, kde si ich prítomnosť neželáte. Elektrický odpudzovač vtákov pracuje tak, že využíva vysokú citlivosť ich sluchu, vďaka čomu vysiela nepríjemné ultrazvukové signály. Keďže vtáky tieto zvuky nedokážu zniesť, veľmi radi sa im budú vyhýbať a držať sa od nich čo najďalej. Pomocou tohto malého prístroja sa tak zbavíte nielen pár jedincov, ale dokonca celých kŕdľov. Tento prístroj je veľmi obľúbený nielen pre jeho účinnosť, ale aj malé rozmery a jednoduché používanie.

Stačí ho umiestniť hocikde v blízkosti problémového miesta, pričom ho nemusíte nijako ovládať ani nastavovať. Plašiče vtákov môžu slabo pôsobiť aj na človeka a jeho sluch. Počuteľnosť je možná pár metrov od prístroja, no vás to nijako nepoškodí. Okrem toho môže mať prístroj vplyv aj na psy, mačky, kone, ovce alebo hlodavce a preto by ste ho mali umiestniť tam, kde sa ostatné zvieratá príliš nepohybujú. Ak by tieto zvieratá signály aj začuli nič sa im nestane, no treba im umožniť opustenie miesta, kam prístroj zasahuje. Veľkou výhodou je aj nízka spotreba energie, ktorá sa na mesačnej báze pohybuje okolo 0,39 eur. Aj to je veľký dôvod, prečo sa pre odpudzovač rozhoduje neustále viac ľudí. Netreba však zabúdať na to, že k prístroju je potrebné si zakúpiť sieťový napájací zdroj a teda adaptér. Keďže nie je súčasťou balenia, plašič by ste bez neho nedokázali používať. Netolerujte prítomnosť operencov na vašom pozemku a urobte s nimi raz a navždy poriadok.

Vhodný je aj do bytov

Problém s vtákmi môžete mať nielen v rodinnom dome a na chalupe, ale dokonca aj v byte a to priamo na balkóne alebo terase. Ak si chcete pokojne užiť voľné chvíle posedávaním na kresle, neuzatvárajte váš balkón sklom, ale použite odpudzovač. Stačí ho umiestniť na balkón tak, aby bol chránený pred dažďom a snehom a vtáky vám toto miesto už nikdy neznečistia. Vyhýbať sa mu budú na niekoľko metrov, čo vám budú závidieť aj susedia. Nebuďte ich otrokom a zabudnite na neustále upratovanie podlahy alebo zábradlia. Plašič je súčasťou dnešnej modernej doby, bez ktorej si mnohí život už ani nevedia predstaviť. Vyzbrojte sa malým prístrojom, ktorý dokáže doslova zázraky.

 

Facebook Comments

Comments are closed.