Kúpa auta je nesmierne nákladný životný krok. Potrebujete dať totiž dokopy tisíce eur, ktoré ste si možno šetrili roky a investovať ich do jednej jedinej veci. Dnes sa však do popredia aj u bežnej verejnosti dostáva spôsob na nadobudnutie vozidla, ktorý si veľké investície nevyžaduje. Stačí, že máte perspektívu stáleho príjmu a auto si môže dovoliť prakticky každý. Bez toho, aby sa musel dlhé mesiace o niečo ukracovať a šetriť.

Týmto spôsobom je operatívny lízing, ktorý bol len donedávna určený takmer výlučne pre firmy. V súčasnosti sa však situácia mení a stáva sa preferovanou voľbou na nadobudnutie nového vozidla aj pre bežných ľudí. Dokonca, sledovať môžeme aj trend, kedy samotné automobilky uprednostňujú, aby si ich zákazníci auto už nekupovali, ale na jeho financovanie využili práve operatívny lízing.

Čo je to operatívny lízing a aké sú jeho hlavné výhody?

Operatívny lízing je forma financovania podobná prenájmu vozidla. To ostáva počas celej doby trvania lízingu vlastníctvom lízingovej spoločnosti a po uplynutí doby stanovenej zmluve sa jej opäť vracia. Vy si tak môžete vybrať opäť nové vozidlo a celý proces zopakovať. Za užívanie auta platíte mesačne vopred stanovenú splátku, v ktorej je zahrnuté už všetko. Teda nielen „prenájom“ auta, ale aj povinné zmluvné poistenie, havarijné poistenie a pravidelná servisná starostlivosť.

Práve zo základného princípu fungovania operatívneho lízingu vyplývajú jeho tri základné výhody. Tou prvou je nadobudnutie auta aj bez nutnosti skladať naraz veľké peniaze. Druhou je predpokladanie nákladov. Keďže je prakticky všetko v mesačnej splátke, vopred viete, koľko si máte na prevádzku auta odložiť. Ak sa vyskytne technický problém, ten finančne znáša lízingovka. Treťou výhodou je stále vozenie sa na novom aute, keďže operatívny lízing zvyčajne trvá 24 až 48 mesiacov.

Ak aj vás zaujala forma financovania nového auta cez operatívny lízing, vybaviť si ho viete aj online. Napríklad v spoločnosti Hertzlease cez jej online kalkulačku.

Facebook Comments

Post a comment