Výber bicykla nie je vždy jednoduchý. Treba zvážiť nielen cenu, ale aj účel, na ktorý ho budete používať. S celoodpruženým bicyklom zvládnete každý, aj ten najťažší terén.

Ak máte radi ťažký terén a prírodu rozhodnite sa pre celoodpružený

S krásnym počasím sa nám otvárajú aj možnosti športovania a to najmä v prírode. Cyklistika je jednou z najobľúbenejších aktivít trávenia voľného času nielen pre deti, ale aj dospelých.  Ak ste však začiatočník a plánujete si zakúpiť bicykel, ktorý budete pravidelne využívať, mali by ste sa dobre rozhodnúť, ktorý bude pre vás ten pravý. Nie je bicykel ako bicykel a treba myslieť na to, že každý model je určený nielen pre iného cyklistu, ale aj pre iný terén. Ak viete, že na ňom budete chodiť maximálne do práce alebo do obchodu a teda po klasickej a upravenej vozovke, vhodnými sú nielen cestné, ale aj horské bicykle. V prípade, že máte radi rýchlu jazdu a neprispôsobivý terén, s takýmto bicyklom tam radšej nechoďte. Vydajte sa skôr cestou celoodpruženého stroja, s ktorým bude jazda nielen bezpečnejšia, ale aj zábavnejšia.

Pre tých, ktorí majú radi jazdu z kopca, na skalách alebo pomedzi stromy je pruženie nevyhnutnosťou. Hlavne menej skúsení cyklisti si celoodpružený bicykel zamilujú, pretože manipulácia s ním bude omnoho jednoduchšia. Možno ste si doteraz mysleli, že tento druh je určený len pre profesionálov a mladých ľudí, ktorí majú radi adrenalín. Pravda to síce je, no celoodpružené bicykle sú obľúbené u všetkých skupín a aj to je dôvod, prečo patria medzi súčasné trendy na trhu. Rozhodujúcim faktorom pri výbere je aj to, že ponúkajú jazdcovi omnoho viac pohodlia, ako je tomu pri klasickom bicyklovaní. Špecifické sú tlmičmi na prednom aj zadnom kolese, čím dokážu tlmiť množstvo nerovností v teréne.

Ako si vybrať ten správny model?

Vybrať si bicykel nie je vo všeobecnosti jednoduché. Zohľadniť treba veľa faktorov a to je napríklad veľkosť, účel jazdy, dizajn, cena a typ. Na to, aby ste si vybrali čo najlepšie si potrebujete pozrieť širokú ponuku sortimentu, ktorý nám trh ponúka. Nájdete ju u športového predajcu inSPORTline, ktorý má k dispozícii osvedčené značky ako napríklad DHS, Devron a Kellys. Pri všetkých modeloch je zákazníkom ponúkaná rozšírená záruka 10 rokov, čo inde nájdete len ťažko. Okrem toho predajca ponúka aj záručný a pozáručný servis, vďaka ktorému budete mať bicykel vždy v poriadku a v dobrej kondícii. Nájdu sa ľudia, ktorí zastávajú názor, že celoodpružené bicykle sú hmotnosťou omnoho ťažšie ako tie klasické.

V minulosti to tak bolo, no dnes je situácia úplne iná. Aj celoodpružené bicykle prešli zmenou a vďaka novým materiálom rámov a tlmičov sa stali nielen pevnejšie, ale aj ľahšie. Presvedčte sa o ich výhodách sami a rozhodnite sa práve pre tento typ.