Najdôležitejšou miestnosťou v byte je určite obývačka. Je to miesto, kde trávite veľa voľného času, kde zrelaxujete pri televízii a taktiež je to miesto, kde pozvete hostí na návštevu. Otázkou však zostáva, ktorý kus nábytku je v obývačke najdôležitejší. Nad odpoveďou netreba veľmi dlho premýšľať, lebo ide o sedačku alebo inak povedané gauč.

Sedacia súprava je niečo, čo vás reprezentuje a taktiež niečo, čo si hostia všimnú ako prvé, keď vojdú do obývacej miestnosti. V dnešnej dobe sa však čoraz viac dostáva do popredia minimalistický štýl a tak sú veľké sedačky a gauče nahradzované praktickými pohovkami.

Najobľúbenejšou voľbou sú určite rozkladacie pohovky, ktoré sú veľmi obľúbené najmä vďaka ich praktickému využitiu. Vhodné sú hlavne pre ľudí, ktorí bývajú sami. Nemusia si tak kupovať sedaciu súpravu a posteľ zároveň, ale stačí si kúpiť rozkladaciu pohovku, ktorú cez deň môžete využívať ako sedačku a v noci ako posteľ. Ušetríte tým tak mnoho miesta a v neposlednom rade aj určitú sumu peňazí.

Na výber je máte z rôznych pohoviek, ktoré sa líšia veľkosťou, tvarom či farbou. Pokiaľ plánujete využívať pohovku na sedačku a posteľ zároveň, tak je potrebné si vybrať takú pohovku, na ktorej sa pohodlne vyspíte a nebude vám malá. Taktiež by nemala byť príliš mäkká, či naopak príliš tvrdá.

Ďalej je potrebné zvoliť si tvar pohovky. Väčšina pohoviek a hlavne tie rozkladacie sú v tvare písmena I, no nájdete aj pohovky v tvare písmena L. Tu si treba opäť položiť otázku, na čo konkrétne plánujete pohovku využívať. Pokiaľ ju nechcete využívať zároveň aj ako posteľ, tak je dobré voliť tvar písmena L, na ktorú sa zmestí aj oveľa viac ľudí. Naopak, pokiaľ si plánujete zaobstarať rozkladaciu pohovku a využívať ju aj ako posteľ, tak v tom prípade voľte pohovku v tvare písmena I.

Záležať si dajte aj na farbe. Mohlo by sa zdať, že ide o jednoduchú záležitosť a netreba jej prikladať patričnú pozornosť no opak je pravdou. Farbu pohovky treba zladiť s ostatným nábytkom v miestnosti. Najčastejšie sa používajú farby ako sú čierna, biela a rôzne odtieni sivej. Menej sa používajú krikľavé farby ako sú žltá či červená. Samozrejme to však závisí už od vášho vkusu a výber farby je len na vás.

 

Facebook Comments

Post a comment