V poslednom čase sa boxovanie stáva veľmi obľúbeným športom. Venovať sa mu môžete v telocvičniach alebo fitness centrách. Problémom nie je ani boxovanie v pohodlí domova. Stačí vám k tomu boxovacie vrece, ktoré nezaberie veľa miesta, a boxerské rukavice. Pre úplných začiatočníkov vyberáme prehľad toho, ako si vrece i rukavice vybrať.

Boxovacie vrece

Boxovacie vrece vám doma nezaberie veľa miesta. Môžete si zakúpiť vrece, ktoré sa dá zavesiť na strop, ale aj stacionárne boxovacie vrece alebo boxovaciu hrušku. Závesné vrecia využívajú hlavne profesionáli alebo športové centrá. Na domáce využitie a pre začiatočníkov sú skôr vhodné stacionárne boxovacie vrecia, pomocou ktorých môžete rozvíjať silu, rýchlosť, presnosť kopov a úderov. K vybudovanie kondičky sa hodia boxovacie hrušky pripevnené k stene. Na začiatok vám bude stačiť vrece s váhou do 35 kilogramov. Pre skúsených boxerov sú vhodné vrecia, ktoré vážia rovnako ako boxer. Na trénovanie úderov si zakúpte vrece dĺžky asi 100 centimetrov, na tréning kopov musí merať aspoň 200 centimetrov. Najkvalitnejšie vrecia s dlhou životnosťou sú vyrobené z pravej kože. Stretnete sa však aj s boxovacími vrecami vyrobenými z vinylu, koženky alebo plátna. V neposlednom rade sa sústreďte aj na výplň vriec. Najlepšou voľbou ja kožená výplň alebo piesok. Lacnejšie vrecia bývajú plnené textíliami a plastom. Chcete mať prehľad o cenách a typoch vriec? Kliknite na internetovú stránku e-shopu inSPORTline a iste si vyberiete zo širokej ponuky boxovacích vriec.

Boxerské rukavice

Na domáci boxersky tréning sú určené tréningové rukavice, ktoré majú tvrdú výplň a často otvorený palec. Rukavice sa v prvom rade rozdeľujú na mužské a ženské. Následne sa stretnete s označením veľkosti ako u oblečenia napr. S, XL. Pri výbere veľkosti si musíte uvedomiť, že pod rukavicami je potrebné mať bandáže na ochranu prstov a kĺbov. Vhodnejšie je si vybrať väčšiu veľkosť a voľné miesto vyplniť bandážou. Boxerské rukavice vedia byť riadne ťažké. Pre nováčikov stačia rukavice označené do 10 oz (britská unca). Hlavne na začiatku vám bude robiť problém samotné nasadzovanie rukavíc. Je preto lepšie si zaobstarať rukavice so zapínaním na suchý zips. Ak chcete nejaké to euro ušetriť, kúpte si rukavice vyrobené zo syntetickej kože. Časom je však lepšie si zaobstarať kožené rukavice, ktoré znesú tvrdšie údery a vydržia naozaj dlho. Stretnúť sa môžete taktiež s kombinovanými rukavicami, ktoré majú kožu všitú iba na najviac namáhaných miestach. Pre čo najdlhšiu životnosť chráňte rukavice pred priamym slnečným žiarením a vlhkosťou.