V dnešnej dobe je veľmi dôležité, aby si pracovník dokázal vybrať ideálny pracovný odev, ktorý zaručuje pohodlie a bezpečnosť práce na pracovisku. Každý by sa mal určite zamyslieť nad tým, či je naozaj zodpovedný a pri práci nosí oblečenie, ktoré je určené pre jeho profesiu. Bohužiaľ, tento fakt mnoho ľudí ignoruje, čo je veľkou chybou! Možno to ani len netušíte, ale práve na pracovisku, kde sa vykonáva predovšetkým fyzická práca, sa denno-denne stane množstvo úrazov, ktoré môžu mať až katastrofálne následky! Ako sa počas práce chrániť a byť neustále v bezpečí?

 

Niet nad pohodlnú a kvalitnú pracovnú obuv


monterky 2Ako už bolo spomenuté, pracovné odevy by sa mali využívať hlavne pri fyzickej práci. Oblečenie určené na tento typ práce je nielen komfortné, ale i nepremokavé a vyrobené z kvalitného materiálu. Súčasťou každého robotníka by mali byť montérky, rukavice, ochrana hlavy (ochranná prilba) a reflexné odevy, resp. prvky. Pýtate sa prečo? Montérky poskytujú stopercentné pohodlie počas celého dňa, ktorý musí pracovník stráviť napríklad na stavbe. Okrem toho sa v nich veľmi dobre pohybuje a sú omnoho pohodlnejšie ako klasické teplákové či šuštiakové nohavice. Pracovné rukavice ochránia ruky pred možnými škrabancami či odreninami a ochrana hlavy je nesmierne dôležitá, keďže najviac smrteľných úrazov je spôsobených práve kvôli tomu, že pracovníci tento fakt zanedbajú. Reflexné prvky sú nevyhnuté pre tých, ktorí pracujú v noci, prípadne v nepriaznivých podmienkach ako je dážď či sneh.

Určite mi dáte za pravdu, že niet nad pohodlnú obuv. Kvalitná pracovná obuv je pevnejšia, hrubšia a vyššia ako klasické topánky, ktoré nosíme vo voľnom čase. Podrážka je vyrobená zo špeciálneho materiálu, ktorý vás ochráni pred pošmyknutím a možným pádom na klzkej zemi. Pokiaľ aj vy hľadáte pracovné odevy, pracovné topánky, pracovné pomôcky, pracovné rukavice, ochranné prilby, pracovné prilby, ochranné okuliare či ochranné masky, určite navštívte internetový obchod – www.bormis.sk. Bohatý sortiment za výhodné ceny, spokojní zákazníci či kvalita produktov sú dôvody, prečo nakupovať práve u nás! Tak hurá do nakupovania!

FOTO: bormis.sk  + © Stillkost / Dollar Photo Club