Vrtíte hlavou nad ľuďmi, ktorí sa venujú extrémnym a adrenalínovým športom? Zaručujeme vám, že ak by ste aspoň jeden z týchto športov vyskúšali, prepadli by ste adrenalínu aj vy. Adrenalínové športy nie sú o tom, že riskujete svoje zdravie alebo život. Sú o pocitoch slobody, nových zážitkoch a o nevšedných situáciách. Prečo a aké extrémne športy by ste mali vyskúšať?

Adrenalínové športy sú naozaj pre každého

Veľký výber adrenalínových športov láka čoraz viac ľudí. Tieto športy sú naozaj pre každého bez rozdielu veku a pohlavia. Nemusíte si ihneď kupovať kompletnú výbavu na daný šport. Ak sa pre niektorý z nich rozhodnete, kúpte najskôr zážitkový darček. Týmto spôsobom zistíte či je daná aktivita tá pravá pre vás a zároveň vyskúšate niekoľko športov.

Adrenalínové športy sú bezpečné

Každý z adrenalínových športov by ste mali praktizovať až po kurze alebo zaškolení. Púšťať sa bezhlavo do športu, ktorého techniku neovládate je čisté bláznovstvo. Veď ani bicyklovať ste sa neodvážili bez zvládnutia techniky. Pre každý adrenalínový šport alebo zážitok si kúpte originálnu výbavu a používajte ochranné prostriedky (helma, rukavice, okuliare, chrániče). Extrémne športy realizujte v skupine.

Užívajte si slobodu a adrenalín

Extrémne športy sú hlavne o pocitoch slobody a o adrenalíne. Pocit slobody vám dokáže navodiť aj let balónom alebo plavba loďou, ale pri dlhodobejšom pestovaní adrenalínových športov sa vaše pocity znásobia. Perfektné pocity zažívate nielen počas športovania, ale tiež niekoľko hodín po skončení. Adrenalín, ktorý sa vám vyplavil do krvi, vyprcháva pomaly. Mierny strach počas športovania je pre ľudské telo ako zdravá droga, ktorá prečistí hlavu a odbúra pocity stresu.

Najobľúbenejšie adrenalínové športy

V našich končinách medzi najviac preferované adrenalínové športy patria:

  • Paragliding – zoskok a let s padákom z kopca alebo let z rovnej plochy za pomoci motorového paraglidu
  • Rafting – plavba po rozbúrenej rieke
  • Zoskok padákom – voľný pád z lietadla
  • Bungee jumping – skok z veľkej výšky na pružnom lane