Aj vy plánujete tráviť príjemné letné dni mimo domova? Čo by ste povedali na cyklo jazdu po tých najbláznivejších cyklotrasách na Slovensku či v zahraničí? Znie to určite lákavo, avšak k tomu, aby ste mohli premiestniť vaše bicykle z bodu A do bodu B, budete potrebovať nosiče bicyklov. Čo by ste pred kúpou nosiču bicykla mali vedieť rozhodne aj vy?

Výber nosiču bicykla podľa typu vozidla

Ak na svojom aute používate ťažné zariadenie alebo nosič namontovaný na batožinovom priestore, zákon vyžaduje, aby bolo zreteľne viditeľné evidenčné číslo vozidla a samozrejme aj zadné svetlá.  Výhodou je, že dnešné nosiče bicyklov sú mimoriadne tiché, vhodné pre dlhé cestovanie vo vysokých rýchlostiach. Ich pevná konštrukcia zaručí dlhoročné bezproblémové používanie, pričom sú obľúbeným doplnkom pre tých, ktorí nechcú narušiť luxusný vzhľad svojho vozidla. Výhodou je, nosiče bicyklov rovnako ako aj nosiče bicyklov na ťažné zariadenie je možné vybrať si podľa typu vozidla, ktoré vlastníte, vďaka čomu bude kompatibilné, a teda aj manipulácia bude bezproblémová.

Pozor na správne upevnenie

Ak sa upevňuje nosič bicyklov na karosériu automobilu, uistite sa, že upevňovacie skrutky budú zasunuté do pevného rámu a nie len do panela. Vďaka špeciálnej technológii je dokonca možné v prípade výmeny vozidla nosič používať ďalej na inom vozidle, a to len vďaka zmene montážneho kitu.

Bláznivá jazda, ktorú si užijú aj najmenší pasažieri

Pre tých najmenších nadšencov cyklistiky, čerstvého vzduchu a zároveň adrenalínovej jazdy, sú určené cyklovozíky, ktoré disponujú praktickými „buggy“ kolieskami, ktoré razom premenia vozík na športový kočík. Medzi najväčšie benefity patrí možnosť odpruženia, ale aj polohovateľných sedadiel, čo už rozhodne stojí za zváženie.

 

Facebook Comments

Comments are closed.