Ak uvažujete nad stavbou, tak ste sa už určite zamýšľali nad otázkou, ako bude váš nový domov vyzerať. Na zjednodušenie výberu môžete siahnuť po rôznych katalógových typoch. V prípade, že v nich ten pravý nenájdete, sú riešením projekty rodinných domov na mieru. Tie by mali dokonale spĺňať vaše predstavy o novom bývaní.

Projekty rodinných domov na mieru zhmotnia vaše sny

Projekt je vytvorený presne podľa vašich požiadaviek. Teda aj veľkosti miestností či ich počet si určujete sami. Samozrejme, po dôkladnej konzultácii s architektom. Tiež si podľa seba zvolíte, akým spôsobom budete dom vykurovať, či chcete len vaňu alebo dve sprchy, atď. Stavba domu je dlhodobou a nie lacnou investíciou, preto by ste s novým domovom mali byť dokonale spokojní.

Katalógové domy môžu vyzerať skvelo, no nie je záruka, že sa budú hodiť aj do prostredia, kde chcete stavať (napr. ak máte atypický alebo príliš svažitý pozemok). V prípade projektov rodinných domov na mieru môžete doladiť detaily tak, aby váš domov nevyčnieval.

Neviete, do čoho idete

Nevýhodou domov na mieru je fakt, že chyby či nie úplne dobré rozhodnutia objavíte až vtedy, keď bude postavený. Katalógové domy si nezriedka môžete pozrieť aj naživo, ak bol ich projekt už predaný a zrealizovaný dávnejšie, takže viete, do čoho idete.

Projekty na mieru vám na jednej strane ponúkajú možnosť prejaviť svoju kreativitu, no nezabudnite dať aj na radu architekta, ktorý má bohaté skúsenosti. Aby ste sa vyhli nedostatkom stavby či samotného projektu, je výber overenej a spoľahlivej architektonickej kancelárie kľúčový.

Vyššia cena sa môže oplatiť

Oproti katalógovým sú projekty rodinných domov na mieru drahšie. Taktiež doba spracovania projektovej dokumentácie, pochopiteľne, trvá dlhšie. Projektanti vám však spolu s dokumentáciou poskytujú vďaka svojim skúsenostiam aj cenné poradenstvo. Pomôžu vám upraviť požiadavky tak, aby ste boli naozaj spokojní. Spoľahlivo vytvorený projekt môže v konečnom dôsledku ušetriť veľa peňazí. Ostrieľaní odborníci sa vyznajú v materiáloch aj riešeniach, s ktorými v budúcnosti môžete ušetriť.

 

Foto: Bigstockphoto

 

Facebook Comments

Post a comment