Nie každý ho používa a nie každý o ňom už počul. V živote ale existujú situácie, kedy je nielen dobrým pomocníkom, ale aj nevyhnutnosťou. Reč je o matracovom chrániče, ktorý má niekoľko funkcií.

Dieťa, hostia, či domáci miláčik

To, že nepotrebujete matracový chránič kvôli sebe neznamená, že sa vám v domácnosti nezíde. Existuje niekoľko situácií, kedy za jeho použitie budete naozaj vďačný a tou jednou je najmä spoločný spánok s malými deťmi. Ak je vaša ratolesť taká malá, že stále nosí plienku alebo sa pomočuje, chránič matraca by mal byť počas tohto obdobia neoddeliteľnou súčasťou vašej spálne. Časté nehody nespôsobujú len fľaky a zápach, ale aj rýchle opotrebovanie matraca, s čím sa spája jeho nutnosť výmeny. Keďže nejde o lacnú investíciu, chránič vám pomôže oddialiť ju do času, kedy to bude naozaj nevyhnutné. Čím kvalitnejší a drahší matrac máte, tým viac by ste mali dbať na jeho ochranu.

Rovnako to platí aj v prípade hosťa v dome, čo sa ale netýka len moču. Pri spánku sa tiež potíme a na posteli zostávajú čiastočky pokožky alebo škvrny. Aj v tomto prípade dokážete predĺžiť nielen životnosť matraca, ale ochrániť aj jeho hygienu.  Posteľ síce nie je vhodné miesto pre domáceho miláčika, no nie každý majiteľ vie tomu svojmu odolať. Niektorí ľudia si ich tam nepúšťajú len na pár minút, ale dokonca s nimi trávia aj celú noc. Častým problémom býva aj zakazovanie skákania psovi alebo mačke na posteľ, no nie vždy to zviera dokáže pochopiť. Aj tu je vhodným riešením používanie matracového chrániča, pri ktorom sa nemusíte obávať, že by miláčik poškodil posteľ viac, ako je dobré.

A čo tak piknik v posteli?

Nie každý si dokáže predstaviť raňajkovanie v posteli a to najmä z hygienického dôvodu. Ak im ale nedokážete odolávať a ste ich nadšencom, na spomínaný chránič radšej nezabúdajte. Vyhnete sa tak pravidelnej výmene posteľného povlečenia, ale aj samotného matraca. Ten nedokáže donekonečna odolávať horúcej káve alebo pomarančovej šťave, ktorú sa vám tam podarí rozliať. Kvalitný chrániť má v ponuke aj predajca materasso, kde nájdete všetko potrebné pre spánok. Okrem postelí a roštov má k dispozícii aj antialergické vankúše.

Facebook Comments

Comments are closed.