Väčšina z nás má šperky spojené len ako s  darmi, ktoré sú vhodné pre oslávencov narodenín, menín, alebo v prípade prsteňov, pri žiadaní o ruku a na svadbe. Nie je to však pravda, šperky (a nie len tie za stovky či tisíce eur) sú vhodné ako dar aj pri iných príležitostiach. Ktoré to sú? 

Promócie

Máte v rodine člena, ktorý čerstvo zmaturoval, dokončil hudobnú školu, konzervatórium, alebo získal vysokoškolský titul? Ide o jeho veľký životný úspech a práve v tejto chvíli je čas, kúpiť mu na pamiatku krásny šperk. Pre dievčatá a ženy je to jednoduché. Veľa povie napríklad krásny set náhrdelníka s náušnicami, ktoré budú tento moment pripomínať.

Aký šperk však darovať mladému mužovi? Pekná pánska retiazka, masívny oceľový náramok alebo elegantný prsteň sú najčastejšími voľbami. Ak však chcete muža skutočne potešiť, kúpte mu hodinky, ktoré doslova kričia pri každom outfite a robia z neho skutočného muža.

Narodenie dieťaťa

Ako si viete viac uctiť narodenie dieťaťa, než šperkom, ktorý bude mať celý svoj život pri sebe? Opäť je veľmi dôležité, či sa narodí chlapec alebo dievča. Pri dievčati sú jednoznačnou voľbou zlaté náušničky. Pri chlapcovi môžete darovať akýkoľvek šperk zo zlata (napríklad aj bieleho), ktorý ak sa rozhodne v budúcnosti nenosiť, môže ho slušne speňažiť.

Vianoce a výročia

Šperk ako dar na Vianoce? Samozrejme. Kto by si rád pod trblietajúcim sa stromček nenašiel trblietajúci šperk? Pri výbere vianočného šperku sa môžete spoľahnúť aj na ružové zlato, ktoré je čím ďalej populárnejšie.

Šperk môžete darovať aj na výročie, no páni, dajte si pozor pri prsteňoch. Ak žena uvidí malú krabičku, môže čakať žiadosť o ruku. Ak v nej nájde prsteň, bude to čakať o to viac. Preto si dobre zvážte, aký darček jej dáte v prípade, že ju o ruku žiadať zatiaľ neplánujete.

Facebook Comments

Post a comment