Či sa nám to páči alebo nie, postupne sa ochladzuje, čo znamená, že tričko musíme vymeniť za mikinu či sveter, ktorý nás najmä počas chladných rán či večerov zahreje. Ak si okrem toho chcete udržať výkon a pohodlie v chladnom počasí, nie je nič lepšie ako hrejivá mikina vyrobená z kvalitného materiálu, ktorá vás udrží v suchu za každých okolností. Okrem toho však môžete zvoliť pánsku mikinu, ktorá je ideálna do práce či neformálne rokovania. Pýtate sa, ako? Čo si všímať pri výbere pánskej mikiny, ktorá by mala byť komfortná a módna zároveň?

Niečo z histórie – vedeli ste, že?

Vedeli ste o tom, že mikina bola vynájdená už v 20. rokoch 20. storočia v USA, keď majiteľ továrne na spodnú bielizeň hľadal pohodlnejšiu alternatívu druhej vrstvy, a to namiesto svetru?  Mikina je odvtedy symbolom športu a pohodlia – je vhodná pre všetky generácie i takmer všetky spoločenské udalosti.

V dnešnej dobe mikina už dávno prevyšuje postavenie pohodlného športového odevu. Klasická mikina je všestranná a dá sa štýlovo nosiť takmer v každej situácii, musíte len vedieť, ako ju skombinovať a predovšetkým, ako správne nájsť vhodný štýl k vašej postave a osobnosti. Príliš tesná či naopak, voľná mikina, dokáže z inak fantastického outfitu rýchlo urobiť módne „faux pas“. Aj keď by klasická mikina mala byť súčasťou šatníka každého z nás, nájdenie skvele padnúcej mikiny môže byť náročná úloha.

Nákup módnej pánskej mikiny cez internet – ako na to?

Aby ste si boli pred kúpou pánskej mikiny  na jeseň či zimu istý, prečítajte si sprievodcu veľkosťou, ktorý je pri jednotlivých výrobkoch uvedený. Pri dimenzovaní mikiny Bolf.sk na hrudi sa odporúča, aby ste sa pomerali tesne pod pažami, pričom je dôležité, aby ste pevne a rovnomerne držali krajčírsky meter. Samozrejme si pred kúpou nezabudnite prečítať recenzie od ostatných zákazníkov, vďaka čomu môžete zistiť bližšie info o materiáli, farebnom prevedení či ďalších vlastnostiach, ktoré môžu byť pre vás smerodajné.

Trendy mikiny roku 2020

Dizajn je ďalšia dôležitá vlastnosť, ktorú by ste mali brať pri kúpe do úvahy. K dispozícii  sú rôzne štýly, a to na  zips či cez hlavu, vďaka čomu môžete dosiahnuť nielen športový, ale aj elegantný dojem. Aj keď máte na výber mnoho možností, mali by ste zvoliť niečo, čo zodpovedá vašej identite. Že miluje pásiky či geometrické útvary, ktoré sú mimochodom túto sezónu mimoriadne trendy? Uprednostňujete univerzálne jednofarebné mikiny, ktoré zaujmú svojou výraznou farbou? Prípadne sa nebojíte dlhších strihov pod zadok určených najmä na zimu, ktoré sú na prvý pohľad možno nezvyčajné? Nebojte sa ani v tomto smere experimentovať a nájsť si pánsku mikinu, ktorá bude ladiť s vašim štýlom a osobnosťou.

Golierik na mikine – jednoznačne áno!

Klasická mikina by mala mať okrúhly výstrih, čo znamená, že je ľahko kombinovateľná s akýmkoľvek tričkom. Je však dôležité, aby sa golier mikiny nezarezával do krku a nemal by byť ani príliš tesný, keďže mikina je v prvom rade pohodlný odev. Ak teda rozmýšľate, či siahnuť po mikine s golierom, nemajte obavy a ozvláštnite aj týmto detailom váš outfit.