Nový rok, nový domov? Alebo len túžite po zmene a vynovení? Hoci sa interiérové trendy nemenia tak často, ako to býva v móde, aj bývanie podlieha štýlu, ktorý diktujú tí najskúsenejší z najskúsenejších. A aké sú najnovšie výkriky interiérového dizajnu na rok 2022?

To, ako váš domov vyzerá, majú na svedomí nielen výrazné prvky, akými sú napríklad sedačky, ale aj detaily, a to predovšetkým farby a materiály, s ktorými pracujete.

Podľa odborníkov ovládne tento rok romantika, dôraz na prírodu, udržateľnosť a ekológiu a kombinácie pastelových odtieňov.

Čo je najviac IN? 

,,Minulý rok bola najviac trendy kombinácia sivej a žltej, tento rok vyhral odtieň s názvom Very Peri – svieža a pozitívna modrofialová.

Tá si priam žiada o zladenie s béžovou či sivou, pokiaľ do svojej domácnosti zakomponujete práve tieto farby, máte na tento rok vyhraté.” dozvedeli sme sa od odborníkov na nábytok z e-shopu Estilofina.

Nezabúdajte však na to, že menej je viac a stavte na jeden dominantný kus nábytku alebo na menšie doplnky v tejto farbe. Je len na vás, či pôjde o farbu sedačky, jednej steny alebo obliečok na postele.

Pokiaľ však aktuálne uvažujete nad kúpou novej sedačky, určite siahnite po modrofialovej. Garantujeme vám, že vyrazí dych každému, kto k vám zavíta.

Nádych prírody

Ekológia a udržateľnosť neovládnu len naše mysle, ale aj naše domácnosti. Upravovaný priestor nezahlcujte zbytočnosťami, nechajte miestnosť dýchať, vpustite do nej čo najviac svetla a ešte pred tým, než niečo vyhodíte, skúste si premyslieť, ako danú vec zrepasovať. Zdá sa vám, že pohodlnosť vašej postele už má najlepšie roky za sebou?

Dizajnová posteľ Laney - Estilofina

Dizajnová posteľ Laney – Estilofina

Zakúpte si k nej len nový matrac a rám postele jednoducho nafarbite. ,,Tak ako je u nás už dlhšiu dobu najviac obľúbeným materiálom drevo, dominovať bude aj trendom v roku 2022. Ide o dlhotrváci, kvalitný a ľahko kombinovateľný prvok, ktorý s farbou tohto roka vytvorí dokonalú harmóniu. ” uzatvárajú predajcovia z e-shopu Estilofina.