Bidet už dávno nie je len pre pohodlných ľudí, ktorým sa nechce stále behať do sprchy. V dnešnej modernej dobe je súčasťou väčšiny kúpeľní nielen v hoteloch a rodinných domoch, ale aj v menších bytoch. Vďaka viacerým typom ho môže mať doma doslova každý.

Prečo by ste ho mali mať doma?

Toto u nás ešte stále málo známe zariadenie má množstvo výhod, o ktorých možno ani neviete. Pri jeho používaní nejde len o pohodlie, ale aj o zdravie. Intímna hygiena je dôležitá pre každého z nás a absolvujeme ju každý deň. Bidety sú v tomto smere veľkým pomocníkom, ktoré prinášajú príjemný pocit a šetria čas. Bidetové spršky sú akousi náhradou za klasický toaletný papier, na ktorý sme všetci zvyknutí. Pravda je ale taká, že papier nie je pre naše telo až tak pozitívnym pomocníkom, ako je voda. Tá je najlepším prostriedkom na očistu bez toho, aby sme pokožku poškodili a dráždili. Intímne partie si zaslúžia výnimočnú starostlivosť, inak môžeme trpieť viacerými zdravotnými problémami.

Pomocou toaletného papiera nedokážeme odstrániť všetky nečistoty a vzniknúť môžu infekcie a kožné problémy. Používaním bidetu im úplne predídete a ušetríte čas, ktorý treba na návštevu sprchy. Vynachváliť si ho nevedia najmä ženy a ľudia s hemoroidmi. Ocenia ho však aj hendikepovaní a tehotné ženy, pre ktorých je neustále navštevovanie sprchy problémovým. Mnohých síce odrádza cena bidetu, no treba povedať, že ide o dobrú investíciu, ktorá sa onedlho vráti. Kúpa toaletného papiera tiež niečo stojí a v niekoľkočlennej rodine to nie je malé finančné zaťaženie. Bidetom teda pomôžete nielen svojmu zdraviu, ale aj peňaženke. Aj keď sa u nás bidet začal objavovať len pred pár rokmi, vo svete ho poznajú už veľmi dlho. Dnes už nie je považovaný za luxus, ale za súčasť klasickej modernej kúpeľne.

Čo ak na bidet nemám miesto…

Nie každý má doma priestor na samostatne stojaci bidet, no ani to nie je prekážkou, aby ste si ho zadovážili. Výrobcovia zohľadňujú aj menšie priestory, kde nie je miesta nazvyš. Riešením v takomto prípade je bidet kombinovaný s WC, ktorý šetrí priestor a poskytuje všetko, čo klasické zariadenie. Zakúpiť si ho môžete ako súčasť toalety, no ak ju nechcete meniť, pridať sa dá aj na tú vašu. Bidetové sprchové hlavice sa tak osadia do WC a vy si budete užívať výhody, aké ste doteraz nepoznali. Ak by ste zatúžili po totálnom pohodlí, možnosťou sú aj elektronické bidety, ktoré už možno považovať za inovácie. Ovládajú sa pomocou diaľkového ovládania, čím prinášajú dokonalý komfort. Je jasné, že doba neustále napreduje a mať doma len WC už nestačí. Doprajte si preto nielen pohodlie, ale aj príjemný pocit a čistotu týmto moderným zariadením.