Zrejme každý z vás mi dá za pravdu, že dobrá posteľ je základom pre kvalitný spánok, no a kvalitný spánok je zas základom pre poriadne fungovanie počas dňa. Preto výber tej správnej postele vôbec netreba podceniť a je potrebné poznať hneď niekoľko vecí. Výber postele sa môže zdať na prvý pohľad ako jasná záležitosť, no nie je to až také jednoduché, ako sa zdá. Potrebujete totiž vybrať posteľ, ktorá bude určená presne pre vašu postavu, musíte sa v nej cítiť pohodlne a hlavne sa vám musí v nej dobre spať. Preto môžeme rozdeliť  výber postele z niekoľkých hľadísk.

Najzákladnejšie delenie postelí je delenie podľa počtu lôžok. To je úplne jednoduché a tu sa nemáte kde zaseknúť. Pokiaľ žijete sami, tak si vyberiete jednolôžkovú posteľ, pokiaľ žijete s partnerom, tak treba zvoliť dvojlôžkovú posteľ, tzv. manželskú posteľ. Manželskú posteľ si však môžete zaobstarať aj keď žijete sám a jednoducho si chcete dopriať viac priestoru.

Ďalej môžeme posteľ deliť z hľadiska materiálu, z ktorého sú vyrobené. Vo všeobecnosti ich delíme do troch kategórií a to na drevené, kovové a čalúnené postele, pričom každý materiál má svoje výhody aj nevýhody. Výber postele z hľadiska materiálu však vo všeobecnosti záleží od vkusu daného zákazníka. Pokiaľ máte radi drevené prvky, tak určite zvoľte drevené postele, ktoré budú skvelo ladiť s nábytkom v izbe. Na výrobu drevených postelí sa najčastejšie používa smrekové a borovicové drevo, pričom každé z nich má špecifické vlastnosti o ktorých je dobré sa vopred informovať.

Pokiaľ máte radi rôzne vzory alebo farebné postele, tak si môžete vybrať čalúnenú posteľ. Na čalúnenie sa najčastejšie používa látka alebo teľacia koža. Samozrejme, že postele čalúnené kožou sú drahšie, ako tie ktoré sú čalúnené látkou, no koža má mnoho vynikajúcich vlastností. Pri výbere čalúnenej postele však treba rátať s tým, že je potrebné ju pravidelne čistiť a udržiavať, keďže je oveľa náchylnejšie na prach a vlhkosť ako drevené, či kovové postele.

No a poslednou skupinou sú kovové postele, ktoré sa čoraz viac dostávajú do popredia najmä v moderne zariadených bytoch. Kovovou posteľou nič nepokazíte a pokiaľ ste zástancom minimalizmu, tak kovová posteľ je práve pre vás.
Postele je možné deliť samozrejme ešte z niekoľkých ďalších  hľadísk, no tieto dva boli tie najzákladnejšie. Nezabúdajte výber postele dobre zvážiť, lebo na nej strávite podstatnú časť.

Facebook Comments

Post a comment