Continental patrí medzi najväčších svetových výrobcov v automobilovom priemysle a jeho výrobky sú známe po celom svete. Brzdové systémy, automobilové súčiastky alebo napríklad vstrekovacie systémy spaľovacích motorov – to všetko možno nájsť v portfóliu tejto nemeckej spoločnosti. Medzi laickou verejnosťou je ale známa predovšetkým vďaka výrobe pneumatík a právom patrí medzi svetovú špičku v tejto oblasti. Poďme si predstaviť tie najlepšie pneumatiky vyrábané Continentalom.

Medzi najobľúbenejšie a najpredávanejšie kúsky tohto výrobcu patrí Continental ContiPremiumContact 5. Tieto pneumatiky sú na trhu už od roku 2013 a pravidelne získavajú popredné miesta v testoch vo všetkých rozmeroch. Ich obľuba spočíva predovšetkým v ich univerzálnosti. Sú to veľmi vyvážené letné pneumatiky a na mokrom povrchu prekonajú väčšinu svojich konkurentov. Veľmi dobrými výsledkami sa môžu pochváliť aj pri testovaní na suchom povrchu.

Rovnako dobré ohodnotenie má aj verzia ContiSportContact 5, určená pre výkonné a luxusné vozidlá a ContiEcoContact 5, ktorá je vhodná skôr pre kompaktné vozidlá a strednú triedu. Verzia eco sa navyše vyznačuje aj vylepšeným valivým odporom pre zníženie spotreby paliva a nízkou mierou opotrebovania, čo zaisťuje vysoký počet najazdených kilometrov.

Novinkou je Continental PremiumContact 6, inovovaná verzia predchádzajúceho úspešného modelu. Inžinierom sa podarilo zvýšiť priľnavosť na mokrom povrchu a predĺžiť životnosť vďaka inovovanej silika zmesi a vylepšiť jazdné vlastnosti optimalizáciou dezénu. Tieto pneumatiky majú opäť potenciál veľmi dobrého hodnotenia, čo sa už v niekoľkých testoch potvrdilo.

Obrovské možnosti poskytuje vlastný testovací polygon Contidrom neďaleko Hannoveru. Spočiatku zariadenie s ôsmimi zamestnancami, dnes centrum plné sofistikovaných technológií s viac ako stovkou odborníkov umožňuje testovať pneumatiky takmer v akýchkoľvek podmienkach a vo všetkých možných situáciách, ktoré môžu v premávke vzniknúť. Vďaka tomu majú výskumníci k dispozícii veľké množstvo dát, využiteľných pri vývoji nových pneumatík.

Pneumatiky Continental sú skvelou voľbou pre všetkých motoristov, ktorí hľadajú kvalitné a spoľahlivé pneumatiky. Vďaka neustálym inováciám a dôrazu na bezpečnosť sa stále tešia vysokej dôvere vodičov.

 

Zdroj foto: Pixabay.com

Facebook Comments

Post a comment