Okolo založenia eseročky je veľa behania a ešte viac papierovania. Ak sa rozhodnete do tohto procesu skočiť po svojich nohách, môže sa vám stať, že rýchlo doskáčete. Vyznať sa vo všetkých dokumentoch a hlavne odovzdať na súd náležitosti podľa predpisov je pre laika asi nemožné. Preto by ste sa v tomto ohľade mali spoľahnúť na profesionálov, ktorí celý proces založenia absolvujú za vás. Aké sú najväčšie výhody založenia s.r.o. prostredníctvom firmy?

Ušetrený čas

Založenie s.r.o. s pomocou špecializovanej firmy znamená pre vás hlavne to, že ušetríte drahocenný čas. Proces zapísania sa síce nedá urýchliť, ale firma sa postará o všetko za vás, takže vy sa môžete venovať iným povinnostiam. Väčšina firiem zakladajúcich eseročky dokážu všetky formality vybaviť elektronicky. Znamená to, že ak ste zaneprázdnení, tak nemusíte nikam chodiť. Komunikácia bude prebiehať telefonicky, emailom alebo prostredníctvom iných komunikačných kanálov.

Ušetrené peniaze

Veľa ľudí sa mylne domnieva, že ak požiadajú o založenie s.r.o. firmu, tak ich bude zakladanie stáť oveľa viac peňazí, ktoré mohli investovať do podnikania. Fakt je, že na založení eseročky cez firmu ušetríte takmer polovicu nákladov ako pri zakladaní svojpomocne. Ako je to možné? Odpoveď je jednoduchá. Vy ako fyzická osoba alebo živnostník asi nevlastníte zaručený elektronický podpis. Tento podpis umožňuje vo väčšine inštitúciách všetko vybaviť bez osobitnej návštevy. Spoločnosti zakladajúce eseročky tento podpis vlastnia. Aby ste mali bližšiu predstavu, ako sa dá takýmto podpisom ušetriť, tak uvádzame nasledujúce príklady: zapísanie voľnej živnosti elektronicky 0 € (osobne 5 €), zapísanie do obchodného registra elektronicky 150 € (osobne 300 €). Nemusíte byť matematický génius, aby ste pochopili, že zapísanie eseročky s pomocou firmy vám vskutku ušetrí peniaze.

Balíček služieb

Spomenúť musíme ešte jednu výhodu zakladania eseročky cez firmu. Väčšina firiem zaoberajúcich sa touto činnosťou vám dokážu predať už založenú firmu – ready made s.r.o.. Pre vás to znamená, že podnikať môžete už o týždeň. Vopred viete, do čoho idete, eseročka je už kompletne založená a má garantovaný ekonomický i právny stav. Jednoducho podpíšete dokumenty a počkáte len na zápis do obchodného registra.