Zdravý životný štýl sa stal fenoménom posledných rokov. A aj keď ešte nie sme v tejto tematike celkom doma, snažíme sa robiť veci, ktoré nám prospievajú, a s väčšími či menšími problémami sa vyhýbame tomu, čo nám škodí. Jedným z hlavných pilierov zdravého životného štýlu je nepopierateľne aj správna strava a dostatok pohybu.

Vyhnite sa impulzívnym desiatam! Máme tipy, ako zvládnuť doobedie

Všetci to dôverne poznáme. Hektické rána, ani minúta času nazvyš, a nie to ešte na pohodové a vyvážené raňajky. A ak si už aj dáme na nich trochu viac záležať, väčšinou po pár hodinách cítime hlad a nedostatok energie. Takže prvé, čo urobíme, je, že siahame po rýchlych cukroch, káve či v tom najhoršom scenári aj po fastfoodovom jedle. Náš mozog sme síce oklamali, ale naše telo si bude pamätať každý jeden hamburger či sladkú tyčinku.

Ako teda prežiť dynamické doobedia vitálne a s pocitom nasýtenosti? Základom je kvalitná desiata. Áno, desiata nie je len výsadou detí a školákov. My všetci vydávame počas dňa množstvo energie pri práci, športe či iných činnostiach. No a túto energiu je potrebné rozumne dopĺňať. Ideálna desiata by mala obsahovať vyvážené množstvo proteínov, sacharidov, ale tiež zdravých tukov. Najvhodnejšie je ovocie, jogurty, orechy, ovocné smoothie alebo kvalitná proteínová tyčinka. Napríklad proteínová tyčinka Herbalife Nutrition obsahuje okrem kvalitných mliečnych bielkovín aj proteíny a sacharidy, ktoré dokonale zaženú pocit hladu a telu dodajú potrebnú energiu potrebnú na zvládnutie zvyšnej polovice doobedia. Herbalife Nutrition v troch unikátnych príchutiach (citrónová, čokoládovo-oriešková, vanilkovo-mandľová) skvelo pošteklí jazýček, teda je ideálna pre tých, ktorí majú stále chuť na niečo sladké.

Proteínové tyčinky Herbalife Nutrition nášmu telu lahodia

Jedným z hlavných benefitov desiaty je to, že nám dopĺňa energiu v čase, keď ju naše telo spotrebúva najviac. Prostredníctvom desiaty zabránime prudkým návalom hladu a tiež pocitu vyčerpanosti. K obedu si tak sadáme síce hladní, ale dostatočne vitálni a svieži. Čo by sme teda mali v rámci desiatej uprednostňovať? Ideálne je ovocie, zelenina, rôzne mliečne a cereálne výrobky či ovsené vločky. Kvalitná müsli tyčinka či proteínová tyčinka dodá nášmu vyčerpanému a hladnému telu dostatok energie, a navyše aj výborne chutí. Herbalife Nutrition má navyše tak málo kalórií, že po nej môžu pokojne siahnuť aj tí, ktorí sa snažia zhodiť nejaké tie kilá navyše. Veď už vieme, že sladené mliečne výrobky, keksíky, koláče, káva či mastné jedlá sú v rámci desiatej nanajvýš nevhodné.

Zdravý životný štýl je spôsob, akým žijeme. Nie je to len strava, ale tiež dostatok pohybu, odbúravanie stresu, pozitívne myslenie, dostatok spánku, pokora a vďačnosť. Vďačnosť za to, čo máme, za každé jedno nové ráno, za neprajného kolegu či nejaké to kilo navyše. Žime tak, aby sme si v budúcnosti nemuseli nič vyčítať. Pretože naše telo si pamätá všetko!

 

Facebook Comments

Comments are closed.