Pri voľbe obuvi určenej do práce je nutné zohľadniť viaceré kritériá, aby vám zvolené topánky poslúžili čo najlepšie a čo najdlhšie. Priblížime vám, čo všetko si treba v momente kúpy všímať a tiež si spomenieme tému pracovného oblečenia.

Obujte sa do práce primerane aj pohodlne

Existujú viaceré povolania, ktoré si pre svoj výkon vyžadujú nosenie špeciálneho odevu, ktorého neoddeliteľnou súčasťou je aj pracovná obuv. Tá by mala v prvom rade plniť bezpečnostnú funkciu a chrániť vás pred možným úrazom. Z tohto dôvodu sú niektoré druhy pracovnej obuvi doplnené aj o ochrannú oceľovú špicu s krycou vrstvou. Podobná špička zabraňuje tomu, aby došlo k nárazu chodidla či k jeho stlačeniu. Nemenej podstatným aspektom je otázka komfortu, keďže zvolené topánky budete mať obuté po niekoľko hodín, vo väčšine prípadov po celú pracovnú dobu. Je preto dôležité, aby ste sa v nich dobre cítili, netlačili vás, neodierali vám chodidlá a aby vám nijakým spôsobom neprekážali pri práci.

Vyberajte si teda topánky, ktoré vám veľkostne sedia a vezmite do úvahy aj miesto výkonu práce či ročné obdobie. Ak sa vám ideálnu veľkosť zvoleného modelu topánok nepodarí nájsť, vyberte si radšej väčšie ako menšie číslo a to platí aj v prípade zákazníkov s polovičným číslom topánok.

Základ vášho pracovného outfitu

Cítiť sa pohodlne a súčasne bezpečne v tom, čo do práce nosíte, je rovnako dôležitým pravidlom pre pracovné odevy, ktoré by sa tiež mali vyznačovať primeranou životnosťou a funkčnosťou v závislosti od toho, pre akú pracovnú činnosť ich potrebujete. Musia byť teda praktické, efektívne a brať ohľad nato, v akom prostredí je práca vykonávaná a za akých podmienok. Zanedbať nemožno ani sezónu a za týmto účelom máte k dispozícii tak zimné zdravotnícke odevy, zimné pracovné bundy a zimné montérkové súpravy, ako aj letné reflexné bundy, letné pracovné vesty či letné monterkové bundy.

Podobne ako topánky aj pracovné oblečenie sa musí riadiť požadovanou veľkosťou, pričom v tomto ohľade rozlišujeme medzi veľkostnými rozmermi pre dámy a veľkosťami pre pánov. Dôležitou otázkou je aj farba a to hlavne pri profesiách, pre ktoré je určitý farebný odtieň charakteristický, čo dokazujú napríklad zdravotnícke pracovné košele.