Iste ste sa už dostali do situácie, kedy ste zvažovali výber mobilného telefónu. Samozrejme, ako sa hovorí, sto ľudí, sto chutí. Každý z nás má iné kritériá, iný účel, na ktorý bude mobilný telefón využívať. Zo základných faktorov zavážia značka, parametre, ale aj dizajn.

Obľúbeným mobilným telefónom je napríklad aj Huawei P8 Lite, ktorý ponúka možnosť využívania dvoch SIM kariet naraz. Vyznačuje sa plynulým a rýchlym chodom, ktorý zabezpečuje 64-bitový procesor. Medzi výbavu smartfónu patria aj dve kamery a vyznačuje sa prevedením v elegantnej bielej farbe a hladkými líniami.

Po zakúpení mobilného telefónu či smartfónu je potrebné sa o neho aj patrične starať. Veľmi významnou súčasťou je práve batéria. Čo robiť, ak ste zistili, že váš smartfón potrebujete nabíjať akosi často? V dnešnej dobe využívame mobilné telefóny dennodenne, dokážeme s nimi naozaj veľa a preto niet divu, že ich k nabíjačkám pripájame každý deň, niekedy aj viackrát za deň.

Existuje niekoľko tipov a rád, ako predĺžiť výdrž batérie. Prvým je zníženie jasu vášho displeja. Keďže samotná obrazovka je najväčším žrútom energie, niet divu, že ak máte celý deň nastavený vysoký jas, vaša batéria vydrží oveľa menej. Väčšina zo smartfónov je vybavená tak, že intenzita podsvietenia sa nastavuje automaticky, na základe okolitého osvetlenia. Ak však stiahnete intenzitu jasu manuálne, nič tým nepokazíte, práve naopak, ešte viac si baterku ušetríte.

Spotreba batérie mobilného telefónu závisí aj od služieb, ktoré máte v telefóne aktivované. Napríklad wifi alebo GPS. Nie je pravda, že neustálym vypínaním a zapínaním týchto služieb batériu ušetríte. V podstate je to úplne zbytočné, rovnako ako ručné ukončovanie všetkých aplikácií, ktoré vám bežia na pozadí. Ak máte aplikácie správne nastavené, dáta budú využívať len vtedy, ak to bude nevyhnutné. No čo sa týka príslušenstva napojeného na Bluetooth, ako napríklad fitness náramky, to si už niečo z batérie ukracuje. No aj to v závislosti od toho, ako často posielajú dáta do telefónu či sa pripájajú na internet. Okrem spomínaných tipov môžete využiť úsporný režim či nastavenia, ktoré automaticky budú menej zaťažovať batériu vášho mobilného telefónu.

 

Facebook Comments

Post a comment