Výlety na štvorkolkách patria medzi najviac obľúbené fakultatívne výlety počas dovoleniek pri mori. Ide hlavne o oblasti, kde sa nachádza púšť a piesočné duny. Práve uvedený terén je pre jazdu na štvorkolke ako stvorený. Vírenie prachu, nikdy nekončiace púšte pláne a k tomu hučanie motora sú perfektným spojením. Aké typy výletov na štvorkolkách odporúčame zažiť?

Krátka jazda do púšte na štvorkolkách

Medzi menej náročné výlety na štvorkolkách patria tie, kde sa využije štvorkolka len na jazdu do púšte. Počas jazdy vyskúšate, čoho všetko je štvorkolka schopná. Na účely podobných výletov sa využívajú športové modely štvorkoliek, často ide o prémiové štvorkolky can am. Niekedy sa stretnete so side by side modelmi, čo vám umožní vyskúšať jazdu vo dvojici. Vždy sa jazdí kvôli bezpečnosti v skupine. Vedie vás skúsený inštruktor, ktorý pred jazdou vysvetlí pravidlá a ukáže vám, ako štvorkolku ovládať.

Trasy takejto jazdy bývajú rôzne, zväčša prejdete 30 až 50 km púšte. Počas jazdy býva krátka prestávka v beduínskych dedinkách, kde sa občerstvíte. Do púšte vás odvezie autobus, ktorý pre vás príde až pred ubytovacie zariadenie.

Náš tip: Nikdy si nezabudnite so sebou zobrať slnečné okuliare a šatku. Bez šatky by ste niekoľkohodinovú jazdu na pečúcom slnku nevydržali. Šatka slúži aj ako ochrana tváre a hlavne úst pred púštnym prachom.

Zábavná jazda na štvorkolke a zážitok s ťavami

O niečo dlhšie trvá jazda, počas ktorej nielen prevetráte štvorkolky, ale tiež vyskúšate jazdu na ťave. Kde inde by ste mohli jazdiť na ťave v jej prirodzenom prostredí? Samotná jazda trvá vyše hodinu a je plná adrenalínu. Piesočné duny vám dajú zabrať a vy dáte zabrať štvorkolke.

Po jazde je zastávka v beduínskej dedine, kde sa občerstvíte. Nasleduje jazda na ťave. Ide o krátku, približne 15 minútovú jazdu. Nezabudnite si fotoaparát, aby vám doma uverili, že ste sa zmenili na pravých beduínov. Tento výlet býva zväčša spojený s prehliadkou národného parku a oázy.

Večerná romantická jazda na štvorkolkách

Pre zamilované dvojice je ideálna večerná jazda na štvorkolkách. Po adrenalínovej jazde sa zastavíte v beduínskej dedinke. Okrem jazdy býva v cene aj večera vo forme grilovaných špecialít. Večerné jazdy sú spojené s exotickým programom v beduínskom stane – ohňovou show a brušnými tancami. V púšti hviezdy žiaria najsilnejšie. Nezabudnite sa zadívať na nočnú oblohu a nechajte sa očariť jej vyžarovaním.

Ak vás počas výletov do púšte chytia štvorkolky za srdce, môžete si vlastnú vybrať na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html. Konfigurátor vám umožní zostaviť si štvorkolku podľa vašich predstáv.