Kvalita spánku sa prejaví aj na vašom zdraví. Ak sa ráno budíte unavený, hoci ste spali viac ako sedem hodín, je to prvý príznak toho, že váš spánok nie je kvalitný. Dôvodov, prečo je váš spánok nekvalitný, môže byť mnoho. Tu je niekoľko tipov, čo by ste mohli zlepšiť, aby ste sa ráno zobudili oddýchnutý, plný sily a s úsmevom na tvári. A áno, aj takto sa môžete zobudiť do zimného rána, keď vám budík zvoní o 6:30.

 

Dva matrace do manželskej postele

Mať jeden veľký spoločný matrac v manželskej posteli nie je najlepší nápad. Prečo? Pretože každý z dvojice, ktorá v posteli spáva, má inú konštrukciu tela, váhu a pohybové aktivity. Keď si obstaráte dva matrace 200 x 90, môže si každý z páru vybrať svoju polovicu podla svojho gusta – jeden tvrdší taštičkový matrac a druhý bude napríklad mäkký latexový. Aj toto je veľmi dôležité pre kvalitný spánok – nerobte kompromisy.

 

Bojujte proti hluku

Vyrušuje vás neustále počas noci hluk z cesty, od susedov alebo z neďalekej fabriky? Bojujte proti tomu, pretože sa môžete dostať do vážnych zdravotných problémov. Ľudia, ktorí sú počas spánku vystavovaní, hluku sú náchylnejší na srdcovo-cievne problémy. Riešením je kvalitné odhlučnenie domácnosti, ktoré dokáže znížiť hladinu hluku až o 80 %.

 

Nepozerajte pred spaním na displej

Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí aj pred spaním pozerajú na displej mobilu, tabletu, monitoru či televíziu sú náchylnejší k prerušovanému spánku a k častému budeniu sa počas noci. Prestaňte s tým a konečne sa dobre vyspite. Minimálne polhodinu predtým, ako pôjdete spať, sa nepozerajte na žiadny elektronický displej. Prospeje vám to.

 

Rozhodli ste sa pomôcť svojmu spánku? Super, ak hľadáte matrac, navštívte stránku Zdravotne-matrace.sk, kde nájdete akciu matrace 1+1 zadarmo. Rozmýšľate o odhlučnení domácnosti? K dispozícii sú vám experti z Potichu.sk. A to posledné? To je iba vo vašej réžii, smelo do toho.

Facebook Comments

Post a comment