V špecializovaných obchodoch nájdete stovky doplnkov do vozidla, ktoré vám spríjemnia šoférovanie. No ruku na srdce, niekedy viac ako jazdné vlastnosti upútajú doplnky dodávajúce vozidlu akýsi šmrnc. Ak sa vám zdá, že vášmu autu niečo chýba, skúste vsadiť na výmenu osvetlenia. LED svetlá nielenže vyzerajú vynikajúco, ale tiež šetria batériu.

Nielen elektróny sú trendy

Ak sa hovorí o doplnkoch k vozidlu, väčšina ľudí si predstaví vyšperkované hliníkové disky. Vymeniť plechové disky za hliníkové znamená neskutočnú premenu, ktorá je viditeľná na prvý pohľad. Kvalitné zimné či letné pneumatiky, odporúčame pneumatiky Kormoran, k tomu ľahučké elektróny sú zárukou, že vaše vozidlo bude neprehliadnuteľné. Po zotmení však disky nie sú vidieť. Čo je vidieť aj v tej najväčšej tme, sú svetlá. Dokonca aj v oblasti svetiel môžete vzhľad vozidla zmeniť k lepšiemu. Stačí, aby ste klasické žiarovky zmenili na LED a zopár LED svietidiel dožičili aj interiéru vozidla.

Aj staršie vozidlo si zaslúži upgrade

LED osvetlenie vyzerá dobre na každom vozidle. Dokonca aj starší automobil dostane s LED žiarovkami či pásmi úplne iný vzhľad. Myslieť musíte tiež na praktickú stránku a práve tá je s LED žiarovkami dosiahnutá v maximálnej možnej miere. LED žiarovky totiž šetria ihneď na dvoch frontoch. Vďaka šetreniu sa vám možno podarí kúpiť aj vytúžený strešný box.

Nikoho nebaví neustále vymieňať žiarovky

LED žiarovky sú známe nielen vysokou účinnosťou, ale tiež svojou dlhou životnosťou. Ak si vyberiete správne, tak vám vydržia LED žiarovky vo svetlometoch celú životnosť vozidla. LED žiarovky majú k tomu všetkému veľmi vysokú žiarivosť ihneď po zapnutí svetiel. Znamená to, že zlepšia váš výhľad na vozovku a prispejú k vyššej bezpečnosti.

Nikoho nebaví neustále kupovať novú autobatériu

Spomenúť musíme tiež druhý spôsob, ako LED žiarovky ušetria. Ušetria totiž autobatériu. Na prevádzku spotrebujú oveľa menej energie, takže vám batéria vydrží oveľa dlhšie. Alebo vďaka týmto žiarovkám môžete viac využívať vyhrievanie sedadiel a okien. Úsporná vlastnosť LED žiaroviek je daná tým, že energiu nepremieňajú na teplo, ale len na svetlo. LED osvetlenie sa oplatí nainštalovať aj do interiéru, napríklad o obvodov dverí alebo okolo prístrojovej dosky.