Každá žena milujúca svojho partnera netrpezlivo čaká na deň, počas ktorého jej vyvolený muž nasadí zásnubný prsteň. Po ňom nasleduje vytúžená svadba. Svadba je pre nevestu jedinou možnosťou stať sa aspoň na pár hodín princeznou. Zásnubný prsteň je symbolom začiatku spoločného života a založenia rodiny.

Zásnubné prstene majú dlhú a spletitú históriu

História zásnubných prsteňov sa začala v 16. storočí. Do tohto obdobia si zaľúbené páry už od čias starovekého Egypta nasádzali prstene len počas svadobného obradu. Samozrejme, že svadobné prstene boli zo začiatku vyrábané z lacných a dostupných materiálov, napríklad z tŕstia. Vzácne kovy sa začali na ich výrobu používať oveľa neskôr. Zásnubné prstene v takej podobe ako ich poznáme dnes sa zjavili až v minulom storočí. Prstene už neboli len jednoduché krúžky, ale šperkárske skvosty so zasadeným diamantom. Dnes sa vo svete začína objavovať zásnubný prsteň aj u mužov. Tomuto novému trendu holdujú hlavne muži v Amerike. Prsteň je však pre nich skôr módnou záležitosťou ako symbolom spojenia dvoch ľudí.

Noste svoj vytúžený zásnubný prsteň správne

Zásnubný prsteň sa nosí na ľavej ruke

V našich končinách nosia zásnubný prsteň len ženy. Svadobné i zásnubné prstene sa takmer vždy nosili na ľavej ruke. Korene tohto zvyku pochádzajú z 2. storočia. Rímsky spisovateľ Aulus Gellius veril, že prstenník ľavej ruky je spojený so srdcom. Zatlačením na nerv prsta sa dá poistiť láska milovanej. Neznamená to však, že by ste mali kúpiť snúbenici veľmi tesný prsteň. Práve kvôli nevyhovujúcej veľkosti veľa žien nosí zásnubný prsteň na prostredníku. Ľavá ruka je na nosenie prsteňov vhodná taktiež z praktického dôvodu. Väčšina ľudí sú praváci, na pravej ruke by im prsteň zavadzal a zároveň sa aj rýchlejšie zničil.

Každý zásnubný prsteň je unikátny

Každý zásnubný prsteň je unikátom, a preto by ste si mali vyhradiť na jeho výber dostatok času. Krúžok prsteňa býva vyrábaný z drahých kovov ako je zlato, striebro, titán alebo platina. Skúste si všimnúť aké šperky nosí vaša drahá polovička a podľa toho vyberte aj farbu a dizajn prsteňa. Krúžok prsteňa by mal byť ozdobený diamantom s vysokým leskom. Vybrať si môžete z viacerých farebných prevedení diamantu. Dobre si všímajte jeho osadenie. Čím viac háčikov drží diamant, tým je menšia šanca jeho vypadnutia. Výber zásnubného prsteňa je pre niektorých mužov veľmi ťažkou úlohou. Obráťte sa na odborníkov, ktorí vám poradia s výberom dizajnu či veľkosti a sú zárukou kvality. Takýchto odborníkov nájdete na stránkach internetového obchodu egne.sk alebo v ich košickom showroome. Egne je zlatníctvo s dlhoročnou tradíciou a s množstvom spokojných klientov, medzi ktorých sa iste zaradíte aj vy.