Rastúca potreba izolačných materiálov v oblasti stavebníctva predstavuje aktuálnu tému, ktorou sa zaoberajú mnohé spoločnosti. Kľúčové vlastnosti tuhých polyuretánových dosiek sú predovšetkým stabilita, vysoká tepelná účinnosť, odolnosť, univerzálnosť, energetická účinnosť a vysoký mechanický výkon. Použitie tuhých polyuretánových dosiek tiež znižuje náklady na inštaláciu a poskytuje dobrú návratnosť. Aké ďalšie výhody poskytuje tzv. PUR blok?

Vysoká odolnosti voči vonkajším agresiám

PUR blok ® má veľmi nízky koeficient tepelnej vodivosti, ktorý poskytuje vysoký stupeň izolácie. Okrem toho jednou z výhod použitia polyuretánu je aj to, že jeho tuhosť je vysoká, čo je vlastnosť, ktorá umožňuje väčšiu odolnosť proti vonkajším agresiám. PUR doska je ideálnym riešením konštruktérov či dizajnérov, a to pri výrobe rekvizít, prototypov, modelov, RIM foriem, ba dokonca je možné umelé drevo využiť aj pri 3D reklama. Vedeli ste o tom, že tento jedinečný typ materiálu akým je modelovacia doska, sa vyznačuje výbornou mechanickou pevnosťou a povrchovým aspektom? Dokonca je možné vybrať si z viacerých variácií hustoty, pričom penové materiály sú dostupné v doskách alebo blokoch.

Kde všade nájdu penové dosky svoje využitie?

Tuhé penové dosky sa používajú všade tam, kde je potrebné zabrániť energetickým stratám, čím sa minimalizujú emisie CO2. V dôsledku toho sú hlavné oblasti použitia v izolácii s nízkou a vysokou teplotou. To znamená, že ich využitie je najviac rozšírené v dizajnérskom, modelárskom, ale aj architektonickom sektore. Dokonca, dizajnová doska má výbornú obrobiteľnosť, a to buď za využitia ručného alebo CNC frézovania. Dajte prednosť aj vy vysokokvalitnému materiálu s bezkonkurenčnou životnosťou a spoznajte bezkonkurenčné prednosti, ktoré vás hneď ohromia.