Rozhodujete sa pre stavbu komína? Hľadáte komín, ktorý by bol jednoduchý na montáž, no zároveň kvalitný a cenovo prijateľný? Na čo by ste nemali pri výbere zabudnúť? Ide predovšetkým o maximálnu funkčnosť, bezpečnosť i dlhú životnosť, keďže práve tieto faktory sú pri výbere komína kľúčové. A práve s ohľadom na tieto kritéria vyplýva, že výber správneho komínového systému od dôveryhodného výrobcu je prvým a zásadným krokom pre šťastný domov! Tak na čo by ste sa mali pri kúpe zamerať jednoznačne aj vy?

Aký je rozdiel medzi komínom a komínovým systémom?

Ak sa aspoň z časti zaujímate o kúpu komínu, s veľkou pravdepodobnosťou ste si asi všimli, že výrobcovia čoraz viac ponúkajú komínové systémy. Prečo? Komínový systém je totiž prepracovaný celok, avšak len od jedného výrobcu. To v praxi znamená, že všetky komponenty do seba zapadajú, sú originálne a môžu sa tiež pochváliť vysokou životnosťou. Vďaka voľbe komínového systému je montáž rýchla a jednoduchá, čo je obrovské plus. Inými slovami možno povedať, že čím je komínový systém prepracovanejší, tým lepšie funguje, a tým je i bezpečnejší. Znie to lákavo, však?

Na čo by ste nemali zabudnúť?

Samozrejme, že na komín je nutné myslieť ešte pred tým, ako sa „pustíte“ do stavby domu. Väčšinou sa komín inštaluje vtedy, keď je vyhotovená hrubá stavba domu. Okrem toho je vhodné vedieť, aký typ komínu, prípadne komínového systému je vhodný pre vás, teda pre stavbu vášho domu, s čím vám môže poradiť architekt stavby, ale tiež samotný výrobca komínov. Ak teda nemáte dostatok času na zistenie toho, či je vami vybraný komín skutočne tou správnou a vhodnou voľbou, neváhajte a oslovte príslušnú firmu, ktorá vám s istotou rada pomôže! Veď ide o produkt, ktorý by vám mal pri pravidelnej starostlivosti vydržať aj do konca života, tak prečo by ste túto skutočnosť podcenili, no nie? Rekonštrukcia domu je väčšinou len raz za život, tak neváhajte a vyberte vysokokvalitný komín, ktorý splní vaše očakávania!

 

Facebook Comments

Post a comment