Zima je síce ešte ďaleko (našťastie), no mnoho vodičov začína uvažovať o kúpe nových zimných pneumatík, a to radšej s predstihom. Prečo by ste si predsa nechávali výber pneumatík na poslednú chvíľu, keď máte dostatok času na premyslenie toho, ktoré z nich budú spĺňať vaše požiadavky a očakávania? Uvedomte si, že ide o nemalú investíciu, ktorá sa vyplatí, ale to len v prípade, že siahnete po kvalitnom výrobku od renomovaného výrobcu s dlhoročnou tradíciou.

Aké sú výhody zimných pneumatík?

Akonáhle sa na vozovke objaví sneh, námraza alebo poľadovica, je najvyšší čas na výmenu letných pneu za zimné! Zimné pneumatiky sú vyrobené zo špeciálnej zmesi, ktorá je mäkšia ako tá, ktorá sa využíva pri výrobe letných pneumatík. Disponujú kratšou brzdnou dráhou, lepšou priliehavosťou na mokrom povrchu a hrubším dezénom, ktorý umožňuje lepší odvod vody. Jedným z riešení sú tiež celoročné pneumatiky, ktoré máte „obuté“ počas celého roka, čiže nezáleží na ročnom období či aktuálnych poveternostných vplyvoch. Pamätajte však, že celoročné pneu nemajú takú vysokú životnosť vzhľadom k tomu, že sú využívané v podstate stále, čiže je nutné všímať si prípadné poškodenia, ktoré by mohli závažne ohroziť vašu jazdu!

Pozor na ohrozenie bezpečnosti premávky!

Aby ste zabránili vzniku nehody, a teda neohrozili bezpečnosť premávky, neodkladajte kúpu zimných pneumatík. Trebárs pneumatiky Matador si zamilujete už len kvôli pomeru kvality a ceny, vysokej životnosti a bezpochyby i špičkovým jazdným vlastnostiam, ktoré oceníte v zime i lete! Na trhu dnes nájdete skutočne širokú škálu zimných, letných i celoročných pneu renomovaných výrobcov, ktorí vedia, že práve pneumatiky, ale i plechové disky sú nevyhnutné súčasti každého vozidla, ktoré sa postarajú o bezpečnú a pohodlnú jazdu v akomkoľvek počasí.

 

Facebook Comments

Post a comment