Prehliadate si hotely alebo reštaurácie v blízkosti vášho mesta a stále neviete, kde budete oslavovať povedzme 20. výročie sobáša? Hľadáte najvýhodnejšie ponuky, dobré recenzie a zároveň luxusný vzhľad reštaurácie, ktorá by splnila nároky na rodinnú udalosť?

Určite vám záleží na tom, aby bolo všetko dokonalé. Vaše požiadavky môžu byť splnené na jednom mieste, ktorým je hotel Grand Praha. Ten vám ponúka tradície a zážitky priamo uprostred Tatier.

Zoznámte sa s Grand hotelom Praha v Tatranskej Lomnici.

Prepychová stavba tatranskej histórie, ktorá ponúka tradície a zážitky uprostred Tatier, má meno hotel Grand Praha a nachádza sa v Tatranskej Lomnici – v takzvanom “srdci Tatier”. História hotela dosahuje vyše 110 rokov, no manažéri neustále zdokonaľujú jeho služby. Hlavnou ponukou hotela je ubytovanie v luxusných 105 izbách a 18 apartmánoch.

Najnovšou pýchou hotela je nové wellness centrum, ktoré svojim hosťom ponúka wellness spojený s liečivými účinkami tatranskej prírody. Pokiaľ ste si chceli pri svojom víkendovom pobyte oddýchnuť, toto je to najlepšie miesto.

Vo wellness si môžete vyskúšať skvelé masáže a vírivky či sauny. Okrem luxusného ubytovania a dokonalého oddychu vám hotel Grand Praha v Tatranskej Lomnici ponúka neopakovateľný gastronomický zážitok. Keď ochutnáte jedlo v tomto hoteli, už iné nebudete chcieť.

O jedlo sa stará šéfkuchár

Každý deň si môžete vybrať výborné raňajky, obedy, ale aj večere pripravované s láskou od skúseného šéfkuchára Petra Baboľa. Ten spolu so svojím tímom pripravuje všetky chutné špeciality, ktoré sú zostavené s dôrazom na tatranské liečivé bylinky a prírodné lokálne produkty a servírujú neopakovateľný gastronomický zážitok. Gastronómiu hotela Grand Praha si môžete vyskúšať v hotelovej reštaurácií s lobby barom alebo v Grande Lounge.

Dominantou hotela je reštaurácia

Veľmi peknou časťou hotela Grand Praha je reštaurácia, ktorú zladili do béžovej a sivej farby. Tieto farebne neutrálne doplnky a zariadenie vo vás vyvolajú príjemný pocit a vy si tak môžete užívať každý kúsok z vášho jedla. Ochotný personál vám na mieste ponúkne na výber špeciality v à la carte menu, ktoré sa výborne hodia k vínu, ktoré hotel ponúka.

Keďže jedlo v hoteli je gurmánskym zážitkom, často sú večere rezervované aj niekoľko dní vopred. Nezabudnite, vo štvorhviezdičkovom hoteli existujú pravidlá pre oblečenie do reštaurácie. Návštevník by mal každý večer nosiť neformálne spoločenské oblečenie, ktoré miestu dodá skvelú atmosféru. Môžete sa znovu cítiť ako na prvom romantickom rande s vašou polovičkou.

Čo sa v luxusnom hoteli servíruje? Z ponuky jedál by sa vám mohol páčiť filet z pražmy kráľovskej na grilovanej zelenine a hráškovom pyré alebo hovädzia sviečkovica s bylinkovým čiernym koreňom a gaštanovým pyré.

Samozrejme, v ponuke nemôže chýbať tradičná slovenská kuchyňa vo forme slovenského taniera so zemiakovými pirohmi a haluškami. Výborné jedlo máte možnosť zakončiť dezertom v podobe malinového créme brulée alebo makového dezertu s nugátom.

Vychutnať si spojenie netradičných chutí ponúkne 3-chodové degustačné menu, ktoré zahŕňa predjedlo alebo polievku, hlavné jedlo a dezert. Taktiež je na výber 5-chodové menu, ktoré obsahuje predjedlo alebo šalát, polievku, teplé predjedlo, hlavné jedlo a dezert. Mnoho zákazníkov si k svojmu vysnívanému dlhému romantickému večeru objednáva 7-chodové menu, ktoré obsahuje dve hlavné jedlá (navyše k tomu 5-chodovému).

Ak ste sa rozhodli na rodinnú oslavu pozvať aj blízkych s deťmi, tie si prídu na svoje vďaka špeciálnemu detskému menu, ktoré obsahuje tradičné cestoviny s kečupom, palacinky s čokoládou alebo kuracie prsia so zemiakovou kašou a ovocím. Po výdatnom skvelom jedle si môžete oddýchnuť o kúsok ďalej v Grand Lounge.

Miesto pokoja

Nemyslite hneď na wellness centrum, stále totiž čítate o gastronómii hotela Grand Praha. Manažérom sa podarilo vytvoriť miesto pokoja, kde sa zastaví čas a vy vnímate počas zimným mesiacov len praskot ohňa v kozube a príjemnú hudbu.

Počas letných mesiacov na vás príjemne svieti slniečko a vy cítite vôňu tatranskej prírody a čerstvo pomletej kávy. Večer si môžete vybrať zo širokej ponuky vínnej karty alebo sa môžete nechať uniesť bublinkami šampanského. Poblízku Lounge-u je Apertiv bar, ktorý môžete vyhľadať pokiaľ fajčíte, keďže v hoteli je zakázané fajčiť na verejných miestach.

Počas letných dlhých dní si máte možnosť vychutnať tatranskú scenériu zo slnečnej terasy, na ktorej si môžete objednať kávičku alebo koláčik. Tradičným koláčom v Grand Lounge je “Apple pie” (alebo po slovensky “jablkový koláč”), ktorý vám pohladí chuťové bunky.

Romantický balíček

Reštaurácia hotela Grand Praha tvorí veľmi romantické miesto a spolu s krásnou výzdobou a príjemnou hudbou sa často stáva ideálnym miestom na akúkoľvek oslavu. Aj vy sa môžete stať svedkom požiadania o ruku či plánovania svadby, svadobného obradu alebo máte možnosť objednať si takzvanú Absolute Romance večeru, keď vám 4-chodové menu naservírujú na terase pri vírivke a kozube. Tomu sa povie romantika!

Facebook Comments

Post a comment