Pokiaľ nechcete vo svojom príbytku robiť žiadne kompromisy, ideálnou voľbou je vykurovanie v kombinácií liatiny a šamotu. Totiž, krbové kachle si nekupujeme každý deň, a práve preto by sme mali venovať ich výberu náležitú pozornosť! V opačnom prípade sa môže stať, že produkty nebudú fungovať tak, ako by mali, a to rozhodne nechce nikto z nás, no nie?

Prečo práve liatina?

Liatina je neprekonateľná v mnohých smeroch. Predstavuje predovšetkým spôsob, akým sa ohrieva a chladne. A presne to je to, čo užívateľ potrebuje. Kachle vyrobené z liatiny vydávajú teplo rovnomerne, čo sa následne odzrkadľuje na tepelnej pohode v domácnosti. Výhodou je, že liatina dokáže naakumulovať dostatok tepla, čiže ho dokáže produkovať aj dávno po tom, čo kachle vyhasnú. Túto neprekonateľnú výhodu oceníte najmä v chladnom zimnom počasí, keď chcete zohriať nielen seba, ale i nehnuteľnosť ako takú. Okrem toho liatina drží tvar, čiže nedochádza k nepríjemným deformáciám.

Šamot – látka nachádzajúca sa v prírode

Vedeli ste o tom, že šamot je minerálna látka, ktorá sa nachádza v prírode? Je hutná, dokáže si udržať svoju teplotu a môžeme ju zaradiť medzi izolačný materiál. Dokonca, šamot ako taký nezanecháva veľa popolu, pričom jeho schopnosť vykurovania je na prvotriednej úrovni.

Jedinečné krbové kachle LEDA

Krby, resp. krbové kachle LEDA vytvárajú v príbytku príjemnú atmosféru a umocňujúci pocit tepla, ktorý si okamžite zamilujete. Sálajúce teplo poskytuje vašej duši zaslúžený pokoj a relaxáciu po celom dni. Značka LEDA je známa svojou tradíciou, vysokou životnosťou, komfortom i nápaditosťou produktov, ktoré splnia očakávania i tých najnáročnejších klientov. Efektívne, pohodlné a spoľahlivé produkty, ktoré vám zaistia pohodu a bezpečnosť sú presne to, čo by nemalo chýbať ani vo vašej domácnosti. Dajte prednosť spojeniu liatiny a šamotu a užívajte si príjemné teplo viac ako 10 hodín!