Viedeň je povinný bod každého cestovateľa. Ako hlavné a zároveň najväčšie mesto, je bohaté na rozmanité pamiatky a paláce. Krása, život cisárov, veľkolepé turistické atrakcie, to všetko spája jedinečné mesto, od Bratislavy vzdialené iba 50 kilometrov a prepravou autom do 45 minút.

Srdce stredoeurópskej krajiny sa teší vysokej návštevnosti. Nielen obyvatelia, v ktorých by strata tohto cenného ústroja viedla k prázdnote, ale aj návštevníci si naň pamätajú v dobrom. Viete ako sa hovorí. Ten, kto videl predmestie Bratislavy, nákupné centrá, námestie, a predsa nestrávil ani chvíľku pri hrade, nikdy nepozoroval mesto v pravom svetle.

Podobne je to pri Viedni. S rozdielom, že namiesto hradu je hlavným symbolom katedrála, Dóm svätého Štefana. Nachádza sa v strede námestia a po stovkách schodov vám ponúka výhľad na mesto. Po vyhliadke môžete zrak viac než utešiť návštevou významného barokového paláca, známym aj pod menom Schönbrunn. Uzatvárajú ho územia s očarujúcou atmosférou, rozsiahle parky a množstvo zelene. Výborná zámienka na dlhé prechádzky. Na prepravu do Viedenského centra mesta môžete použiť taxi Bratislava Viedeň. Na dôvažok pridáme niečo zo zábavy. Zábavný park s veľkým výberom rôznorodých atrakcií vás zbaví nudy. Najznámejším prvkom zábavného parku je ruské koleso, ktoré poskytuje obšírny pohľad na celé mesto.

Viedeň sa nazýva srdcom rakúskej kultúry celkom zaslúžene. Vďaka svojmu neoceniteľnému a prekrásnemu pamiatkovému bohatstvu čelí každoročným návštevám presahujúcich aj niekoľko miliónov.

 

 

Facebook Comments

Comments are closed.