Počuli ste už o daňovej optimalizácií? Tento pojem sa v účtovníctve vyskytuje čoraz častejšie. Ľudia si ju väčšinou spájajú s veľkými alebo nadnárodnými firmami. Avšak daňová optimalizácia nie je možnosťou len pre nich. Kto všetko môže daňovú optimalizáciu využiť?

Živnostníci

Každý živnostník vie, že daňové obdobie začína vo februári a vrcholí koncom marca, kedy je potrebné podať daňové priznanie a zároveň zaplatiť dane. Práve v tomto období sa stále viac živnostníkov zaujíma o daňovú optimalizáciu. Vďaka nej môžu ušetriť na daniach a zvýšiť tak svoj zisk.

Malé a stredné firmy

Mnoho podnikateľov a majiteľov malých a stredných firiem uvažuje nad tým, ako čo najviac znížiť svoju daňovú povinnosť. To znamená, aby zaplatili čo najnižšie možné dane. Preto aj majitelia malých a stredných firiem môže požiadať svoje ekonomické oddelenie alebo externú spoločnosť s požiadavkou skompletizovať účtovníctvo a zároveň sa informovať o možnostiach daňovej optimalizácie.

Často u podnikateľov panuje názor, že daňová optimalizácia môže presiahnúť hranice legálnosti. Mnoho spoločností, ktoré sa venujú optimalizácií daní, zamestnáva zároveň právnika. Preto sa pokojne zverte do rúk renomovanej spoločnosti a nechajte si poradiť. Máte istotu, že vaša daňová optimalizácia bude prevedená správne a hlavne legálne.

Veľké a nadnárodné firmy

Ako každý podnik, aj veľké a nadnárodné spoločnosti sa pokúšajú maximalizovať svoje zisky a zároveň znižovať náklady. Hlavným problémom pri vysokom daňovom zaťažení je neschopnosť vytvoriť si finančnú rezervu. Preto veľké a nadnárodné firmy hľadajú možnosti, ako znížiť svoju daňovú povinnosť. Daňová optimalizácia je možná aj pri tomto type firiem, ale je potrebná znalosť medzinárodných pravidiel a zákonov. V tomto prípade je nevyhnutnosťou využiť služby profesionálov.

Facebook Comments

Post a comment