Aj vy už tušíte, že skákanie na trampolíne nie je len zábava, ale taktiež zdroj k načerpaniu pozitívnej energie? Okrem okamžitého úžitku, ktorý prináša, je trampolína skvelým pomocníkom k získaniu vytúženej postavy, výbornej kondície a psychickej pohody.

Trend súčasnosti!

Pravdepodobne to znie ako klišé, no trampolína je skutočne trend moderne doby. Už dávno nie je považovaná ako športová pomôcka na hodinách telesnej východy, no jej opodstatnenie je omnoho širšie. Fitness centrá sa rozhodli spestriť ponuku lekcií o „jumping“, teda skákanie na trampolíne, pri čom dochádza k intenzívnemu spaľovaniu kalórií do rytmu s doprovodom hudby a kvalifikovaného lektora. Znie to úžasne, však?

Akú trampolínu zvoliť? Vonkajšiu či vnútornú?

Najlacnejšie trampolíny môžeme dnes nájsť prakticky v akejkoľvek špecializovanej predajni či na internete, no vybrať si to, čo vám bude vyhovovať, môže byť niekedy skutočne náročné.  Rozdeľujeme ich totiž na vonkajšie a vnútorné, pričom prvý typ si vyžaduje viacero bezpečnostných doplnkov a príslušenstva, keďže niektoré z nich sú prispôsobené aj do chladného zimného počasia. V tomto prípade sa oplatí investovať do kvalitnej záhradnej trampolíny, ktorá je vyrobená z prvotriednych materiálov! A nezabudnite na krycie plachty, ktoré ju ochránia pred dažďom a snehom. Druhý typ, teda vnútorné trampolíny, sú určené do bytov a uzavretých priestorov a zväčša ich zakúpime v menších rozmeroch. Sú vhodné pre deti, ale aj aktívnych športovcov, ktorí chcú posilniť svalstvo v pohodlí domova! Ideálnou voľbou je skladacia trampolína, ktorú môžete behom pár sekúnd zložiť a uskladniť doma.

A aké sú ďalšie prednosti skákania na trampolíne?

  • Vďaka kombinácií pomalých a rýchlych skokov trampolína stabilizuje celé telo,
  • Skákanie má priaznivý vplyv na kardiovaskulárny systém,
  • Skákanie na trampolíne nezaťažuje kĺby a priaznivo ovplyvňuje panvové dno.

Facebook Comments

Post a comment