Aj vy nemáte radi jeseň, lebo sa počas nej vždy cítite neskutočne unavení a bez energie? Vedzte, že tento jav nie je náhodný a zväčša signalizuje nedostatok vitamínov a minerálov. Predovšetkým horčíka.

Hoci povery starých materí hovoria, že za jesennú únavu a zvýšenú chorobnosť môže zmena počasia, nie je tomu vždy tak. Samozrejme, prudké zmeny teplôt v spojení so sychravým počasím sú častými spúšťačmi rôznych vírusových ochorení, no za únavu a zvýšenú chorobnosť môže najmä nedostatok vitamínov a minerálov. Počas leta si užívame chvíľky voľna a nemáme poriadne čas rozmýšľať nad tým, či prijímame dostatok potrebných látok. Leto následne skončí a všetci sa cítime ako vyžmýkaní z energie. Môže za to práve nedostatok minerálov a vitamínov, telo kvôli ich absencii nedokáže správne fungovať a našu pozornosť si vyžaduje práve pocitmi únavy, slabosti s podobne.

Hoci dopĺňať by sme mali desiatky rôznych vitamínov a žiadne z nich by sme nemali zanedbávať, niektoré sú predsa len dôležitejšie ako iné. Najmä z pohľadu jesennej únavy. S ňou sa vám pomôže vysporiadať práve horčík, napríklad v účinnom prípravku Horčík + B6.

Dokonalá kombinácia

Možno by ste to nepovedali, no priemerne dlhá stresová situácia sa podpisuje pod stratu až polovice dennej dávky horčíka, ktorý prijmeme z bežnej potravy. Pod priemerne dlhou stresovou situáciou máme na mysli stres s dĺžkou okolo 10 minút. K zvýšenej spotrebe horčíka dochádza aj pri zvýšenej fyzickej či psychickej námahe. Netreba náročnú matematiku, aby bolo všetkým jasné, že príjem horčíka z bežnej potravy je pre náš organizmus vysoko nedostatočný. Je potrebné ho dopĺňať, ideálne vďaka doplnkom stravy. Jedným z nich je Horčík + B6. Horčík sa stará o správne fungovanie energetického metabolizmu a delenie buniek, vitamín B6 zas prispieva k správnej funkcii nervového a imunitného systému, plus k regulácii hormonálnej aktivity. Vďaka týmto dvom prvkom sa budete cítiť vitálne a zdravo aj počas najsychravejších jesenných dní.

Prípravok Horčík + B6 zoženiete rýchlo a jednoducho v e-shope Greenlike.sk. Vyskúšajte ho a užite si jeseň ako nikdy predtým!