Krásne zdravé nechty a vitálne vlasy sú snom každej ženy. Aby ste o nich nemuseli len snívať, ale mohli ste si ich užívať v priamom prenose, v prvom rade by ste mali dbať na ich správnu výživu!

Keď sa povie výživa vlasov a nechtov, mnoho žien netuší, čo sa od nich vlastne očakáva. V prvom rade si treba uvedomiť, že nechty a vlasy sú tiež živými časťami nášho organizmu, napriek ich špecifickej štruktúre. Teda, taktiež sa skladajú z buniek, ktoré vyžadujú správnu výživu. Ak ju nedostanú, nedokážu sa efektívne deliť a strácajú svoje vlastnosti, čo sa začne časom prejavovať aj navonok. Ako? V prípade vlasov napríklad ich vypadávaním, stratou farby, či lámavosťou. V prípade nechtov je to tiež zvýšená lámavosť, vznik rôznych škvŕn a podobne. Ak sa začnú tieto prejavy ukazovať, je to pre vás jasný znak, že máte značné nedostatky v ich správnej výžive.

Ak by sme žili v ideálnom svete, v ktorom by každý z nás denne zjedol obrovskú misu šalátu a konzumoval vyváženú stravu s obsahom všetkých dôležitých vitamínov a minerálov, nikto by nemal problémy s vlasmi či nechtami. No v dnešnom hektickom svete je sledovanie si príjmu všetkých potrebných vitamínov a minerálov značne komplikované. Preto sa oplatí bežnú stravu doplniť aj o doplnky výživy, vďaka ktorým budete mať istotu, že vaše vlasy a nechty dostávajú presne to, čo potrebujú.

Dva najdôležitejšie minerály

Keď sa povie výživa vlasov a nechtov, k slovu sa dostáva najmä horčík a draslík. Tieto dva minerály sú všeobecne dôležité pre správny priebeh mnohých procesov v tele, no dôležitú úlohu zohrávajú najmä vo výžive vlasov a nechtov. Prijímať ich z bežnej stravy je pomerne komplikované, preto ich odporúčame doplniť aj umelo, pomocou doplnku stravy Biosil. Ten pomôže naplno vyživiť vaše vlasy a nechty, vďaka čomu budú krajšie ako kedykoľvek predtým! Tablety Biosil zoženiete v e-shope Greenlike.sk.

Facebook Comments

Comments are closed.